Skin

نکات مراقبت از پوست: راه شما برای داشتن پوستی درخشان

">پوست خود را بشناسید

برای طولانی نگهداشتن پوست زیبا، نکات مراقبت از پوست ما را رعایت کنید و عادت مراقبت از پوستی را انتخاب کنید که با نیازهای شما سازگار باشد. به همین دلیل ابتدا شناختن نوع پوست مهم است. این کار همیشه آسان نیست، چون پوست‌ها مختلف هستند و در گذر زمان نیز تغییر می‌کنند. با این وجود، پوست به پنج نوع دسته بندی می شود: پوست معمولی کشسان است، بخوبی با خون تغذیه می‌شود و مشکلی ندارد. پوست خشک کشسانی کمی دارد، بیشتر در معرض سوزش است و براحتی خارش می گیرد. پوست مختلط اغلب می‌درخشد و در معرض لکه های ناحیه T قرار دارد ولی ناحیه گونه آن اغلب نسبتاً خشک است. پوست لکه دار اغلب تحت تأثیر هورمون‌هاست و سبوم بیشتری تولید می‌کند و جوش و دانه های سیاه دارد. شرایط پوست حساس که شرایط تمام انواع پوست را نشان می‌دهد اما همراستا با پوست خشک است، نیز به این وضعیت اضافه می شود. نکات مراقبت از پوست: همیشه از محصولات مراقبت از پوستی استفاده کنید که دارای فرمول خاصی برای نوع منحصربفرد پوست شما هستند. پوست لکه دار و حساس به توجه کاملی نیاز دارد.


مراقبت از پوست برای داشتن ظاهری جوان و شاداب

همگی آرزو داریم پوستی جوانتر و محکم‌تر داشته باشیم. اما پیرشدن پوست ما طبیعی است. نیازهای ما از ابتدای 30 سالگی تغییر می‌کند. عواملی بیرونی بسیاری هستند که بر فرآیند پیرشدن اثر می‌گذارند، اما فعالیت کمتر سلولهای پوست نیز علائمی برجای می گذارد. نکات مراقبتی پوست در حفظ طولانی مدت‌تر ظاهری جوان به شما کمک می کند: همیشه مطمئن شوید که از سنین پایین از پوست خود در برابر آفتاب، محافظت مناسبی داشته باشد. اشعه فرابنفش باعث می‌شود پوست بصورت زودهنگام پیر شود. علاوه بر این، با استفاده از کرم‌های Q10 و کراتین به بازسازی سلولی پوست خود کمک کنید. از محصولات مراقبت از چشم استفاده کنید - اولین خطوط چروک دور چشمان پدیدار می شود.


نحوه زیبانگهداشتن پوست

محصولات مناسب مراقبت از پوست و عادات مراقبت از پوست شما و نیز سبک زندگی‌تان بر شرایط پوست شما اثر می‌گذارد. با استفاده از نکات مراقبت از پوست پیشنهادی ما مطمئن باشید که پوست‌تان مدتی طولانی زیبا می‌ماند: عادات روزانه مراقبت از صورت خود را تعیین کنید: پاکسازی کامل در صبح و عصر برای ازبین بردن کثیفی یا چربی اضافی ضروری است. این کار باید با کرمی بسیار مرطوب کننده و ملایم و دارای عیار محافظت در برابر آفتاب انجام شود. استفاده از کرم غنی شبانه در هنگام عصر به فرآیند بازسازی طبیعی کمک می کند. نکات مراقبت از پوست: برای ناحیه ظریف چشم همیشه از کرم مخصوص چشم استفاده کنید. اگرچه خورشید برای سلامتی ما مفید است، اما برای پوست ما ضرر دارد. درنتیجه باید همیشه ضدآفتاب مناسبی را استفاده کنید. وقتی حمام آفتاب می‌گیرید، محصول ضدآفتاب خود را هر سه ساعت دوباره استفاده کنید. اگر زمان زیادی را زیر آفتاب بوده اید، می‌توانید با محصول بعدازآفتاب پوست خود را خنک کنید. نکات مراقبت از پوست: همیشه از کرم صورت دارای حداقل SPF 15 استفاده کنید.


با کمی استراحت خود را درمان کنید

تنش و عواطف منفی اثری مستقیم بر پوست ما دارند. یک نکته مهم مراقبتی پوست: سعی کنید تعادل در زندگی خود ایجاد کنید. وقت بیشتری برای خودتان بگذارید و عامدانه از اضطراب دوری کنید. افرادی که تنها سه بار در هفته و هر بار 30 دقیقه ورزش می‌کنند از علائم تنش روزانه بسیار کمتر آسیب می بینند. همچنین مطمئن شوید که رژیم متعادلی را رعایت خواهید کرد. نکات مراقبت از پوست: حمام آسایش بخش نه تنها تنش روانی و بدنی را کم می‌کند بلکه برای پوست نیز مفید است.