نکات مراقبتی برای نوجوانان

جوش‌های سرسياه، لکه‌ها و غیره دیگر دوامی نخواهند داشت! بدن ما در دوره بلوغ تغییر می‌کند. و اغلب، پوست و روحیه ما نیز دچار مشکل می شود. مراقبت از بدن و پوست در این دوره بسیار مهم است. شما با این نکات می‌توانید با جوش‌های سرسياه‌، لکه ها و بوی بدن براحتی مبارزه کنید.

مراقبت صحیح برای هر نوع پوست

آیا صورت شما برق می زند است؟ آیا جوش‌های سرسیاه و لکه در ناحیه T (بین پیشانی، بینی و چانه) دارید؟ یا پوست چانه های شما سفت و خارش دار است؟ برای پیداکردن مراقبت صحیح از پوست خود، باید نوع پوست خود را بدانید. تنها در آن زمان می‌توانید محصولات مراقبتی صحیح را انتخاب کنید و با پوست مشکل‌دار خود مبارزه کنید. نوع پوست خود را پیدا کنید!
نوع پوست

نوع پوست 1: پوست مختلط

پوست نواحی صورت، معمولی و چرب است. پوست چرب، لکه دار و دارای روزنه بزرگ مخصوصاً در ناحیه T، یعنی (بین پیشانی، بینی و چانه دیده می شود. پوست اطراف ناحیه T (بین پیشانی، بینی و چانه) صاف است و روزنه‌های ظریفی دارد. ناحیه گونه خشک و گاهی سفت است. کرم BB که لکه ها را می‌پوشاند و همزمان با SPF 10 از پوست شما محافظت می‌کند ایده آل است. نکته مراقبتی: چون پوست به خشکی تمایل دارد، کرم روزانه حاوی رطوبت فراوان قابل استفاده است. یکبار در هفته با استریپ‌های کلیر-آپ نیوآ با لکه‌های ناحیه T (بین پیشانی، بینی و چانه) مبارزه کنید.

نوع پوست 2: پوست چرب

صورت شما رنگ‌پریده و براق است و روزنه‌های بزرگ دارد. لکه ها و جوش‌های سرسیاه پیشانی، بینی، چانه، قسمت بالای قفسه سینه و کمر.لکه ها به این خاطر رخ می‌دهند که تولید سبوم با حداکثر سرعت صورت می‌گیرد. این مشکلات پوستی بخاطر تغییرات هورمونی دوران بلوغ رخ می‌دهد. 
نکته مراقبتی: لکه‌ها و جوش ها را فشار ندهید - این کار باعث می شود ملتهب شوند و زخم‌های زشتی ایجاد شود. از محصولاتی که مخصوص پوست چرب و براق  هستند و فرمول ‘جوش  زدایی’ دارند استفاده کنید (بدین ترتیب از شکل گیری جوش‌های سرسیاه پیشگیری می‌کنند) و مثل تمام محصولات مخصوص پوست چرب نیوآ دارای ویژگی ضدباکتری هستند. می‌توانید مطمئن باشید که این کرم‌ها روزنه‌های پوست شما را مسدود نخواهند کرد. همچنین، تمام آلودگیهای  جزئی را می‌پوشانند و اثر مات‌کنندگی دارند.

نوع پوست 3: پوست حساس

پوست لطيف‌، دارای روزنه ریز و ظریف که نسبت به اثرات زیست محیطی و اضطراب بسیار حساس است. از قرمزی خفیف تا حس سفتی و حتی واکنش‌های آلرژیک متغیر است. 
پوسه‌های زبر اغلب روی پوست ظاهر می شوند. آلودگیها و ایجاد لکه  کمتر رایج است. 
نکته مراقبتی: باید همیشه رطوبت کافی به پوست برسد. در این نوع پوست، رطوبت و چربی طبیعی پوست بسیار کم است، زیر عملکرد غدد سبابه ضعیف است. از محصولات بدون افزودنی مثل عطرو اسانس که مخصوص پوستهای خشک و حساس طراحی شده،  استفاده کنید، مثل کرم روزانه سنسیتیو نیوآ.

نوع پوست 4: پوست معمولی

این نوع پوست مات است و بندرت می‌درخشد، بجز زمان‌های تمرین کردن! ممکن است گاهی لکه‌ای ببینید، اما در زمان نوجوانی بسیار طبیعی است، زیرا هورمون‌ها آنها را ایجاد می کنند. خاصیت تعادل بین پوست خشک و چرب ایده آل است، زیرا غدد سبابه خوب عمل می کنند. منافذ پوست نسبتاً ظریف هستند. 
برای این نوع، می‌توانید یک کرم ته‌رنگ BB استفاده کنید که نه تنها اختلالات‌ خفیف پوست را صاف می‌کند، بلکه رطوبت به پوست شما می‌دهد.
پوست معمولی

اساس زیبایی برای نوجوانان

کثیفی و چربی در طول روز روی صورت جمع می شوند – این مکانها در آینده دچار جوش های سرسیاه و لکه می شوند. این عادت مراقبت پوست شما را شاداب و بدون کثیفی و ناخالصی نگه می دارد.
تمیزکاری

مرحله 1: صورت خود را کامل تمیز کنید

هر روز صورت خود را با یک ژل دوش ضدباکتری مثل لایه بردار روزانه ضدلکه یا پاک کننده 3در1 ضدلکه نیوآ بشورید. سبوم اضافی و سلول‌های مرده پوست از بین می‌رود و از رشد باکتری‌ها پیشگیری می‌کند. 
برای دختران: پاک کردن کامل آرایش در هنگام عصر بسیار ضروری است.
پاک کننده آرایش زیردوش برای این کار ایده آل است.
تونر صورت

مرحله 2: پوست خود را با تونر صورت تمیز کنید

بهتر است برای مراقبت و بالانس رطوبت پوستی از تونر صورت استفاده کنید و باقیمانده‌های آرایش را پاک کنید. این محصول هم برای کل صورت و هم برای لکه‌ها و جوش‌های سرسیاه قابل استفاده است. 
تونر صورت روغن اضافی موجود در روزنه‌های پوست را منحل می‌کند و درنتیجه از شکل گیری لکه‌ها و جوش‌های سرسیاه جدید پیشگیری می کند.
مراقبت

مرحله 3: مراقبت از پوست

محصول مراقبتی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید. این کرم باید خیلی مرطوب کننده باشد - نیاز پوست جوانان همین است. مراقبت صورت آن را از اثرات خارجی محافظت می‌کند و آن را شاداب و درخشان نگه می‌دارد.
پوست کندن

مرحله 4: مراقبت عمقی از پوست

یکبار در هفته: لایه‌بردار ظریف برای برداشتن سبوم اضافی قابل استفاده است، درخشندگی پوست را کم می‌کند و سلولهای مرده پوست را از بین می برد. 
ماسک مغذی پوست، سوزش‌ و حساسیت پوستی را آرام می کند و به آن رطوبت می دهد. استریپ‌های کلیر-آپ پوست اطراف ناحیه T را تمیز نگه می‌دارند .

لکه‌ها را بدرستی پاک کنید

مهم نیست چقدر وسوسه‌کننده است، هرگز نباید جوش ها را فشار دهید. فشار باکتری‌ها را به عمق بیشتر پوست می‌برد و باعث التهاب می شود. 
اما اگر راه دیگری نیست، با انگشتان خود فشار ندهید – دستمالی تمیز بین پوست و انگشتان خود بگذارید و به آرامی فشار دهید. ناحیه تحت تأثیر را ضدعفونی کنید تا خطر عفونت کم شود. 
بهترین کار این است که مرتب به سالن زیبایی بروید. در آنجا بصورت حرفه‌ای پوست شما را تمیز می‌کنند، و بدین صورت لکه‌ها خیلی کمتر ظاهر خواهند شد.
آکنه

product-stage-bg

3، 2، 1، حرکت: آغازی شاداب برای روز!

آیا به همراه دوستان خود تمام روز بیرون هستید؟ برای اطمینان از اینکه همیشه ظاهری عالی داشته باشید، باید کمی به بدن خود توجه کنید. یک عادت مراقبتی سریع ظاهری آرام و متناسب را برای شما حفظ خواهد کرد.

ماجرا جالب شد

غدد سبابه در دوره بلوغ رشد می‌کنند و به خاطر تغییرات هورمونی بیشتر عرق می کنید. اگر عرق توسط باکتری‌ها تجزیه شود، بوی ناخوشایندی ایجاد می‌شود.
مهم: هر روز بشورید. چون شب‌ها هم عرق می‌کنید، بهتر است صبح یک دوش سریع بگیرید. برای اطمینان از داشتن بوی خوب در تمام طول روز، از دئودورانت‌ استفاده کنید. 
این کار باکتری مسئول بوی بد را نابود می کند. بهترین کار این است که از دئودورانت‌ متناسب با نیازهای خود مثل اسپری پیور اند نچرال اکشن نیوآ استفاده کنید که بدون آلومینیوم است و محافظت 48 ساعته مطمئن دئودورانت را ارائه می‌کند.
دئودورانت

برنامه 3-دقیقه‌ای برای پوست و مو

حتی وقتی کم زمان دارید و کارهای دیگری را در سر دارید، بدن شما به مراقبت نیاز دارد. برای شاداب نگهداشت پوست، باید هر روز لوسیون مرطوب کننده و ملایم بر بدن خود بمالید. خیلی برای شما سخت است؟ پس، با لوسیون زیردوش بدن نیوآزیردوش کرم بمالید. حتی وقتی موهای خود را می‌شورید، می‎‌توانید با استفاده همزمان از شامپو و حالت دهنده - برای مثال با شامپو کر اکسپرس 2در1 نیوآ، مقدار کمی زمان ذخیره کنید. موی شما بعد از آن، خیلی راحت‌تر مدل خواهد گرفت.