سابقۀ نیوآ - 100 سال رشد

100 سال نیوآ

100 سال نیوآ

اولین قوطی کرم نیوآ 1911

قصه نیوآ از 1911 آغاز می شود

قوطی کرم نیوآ 1922

قوطی کرم نیوآ 1928

قوطی نیوآ از 1935 با علائم مخصوص و "گوشه‌های تیز" عرضه شد.

قوطی کرم نیوآ 1949

علامت مخصوص "کرم" در سال 1959 به قوطی نیوآ اضافه شد

قوطی کرم نیوآ 1970

قوطی کرم نیوآ 1988

قوطی کرم نیوآ 1993

قوطی کرم نیوآ 2007

این همه چطور آغاز شد

قبل از آغاز موفقیت کرم نیوآ، باید چیز کاملاً متفاوتی اختراع می‌شد - یوسریت. یوسریت به عنوان امولسیون کننده عمل می‌کند و روغن و آب را در یک ترکیب کاملاً ظریف و پایدار ترکیب می‌کند. خوشبختانه دکتر ایساک لیفشوتز این امولسیون کننده کاملاً جدید را در سال 1911 ساخت. پروفسور پائول گرسون اونا، مختصص پوست، دانش تخصصی دکتر لیفشوتز در این زمینه را تحسین کرده و آن را به دکتر اسکار تروپلویتز، شیمیدان، و مؤسس مشترک بایرزدورف ارائه کرده است. دکتر تروپلویتز بلافاصله متوجه شد که امولسیون آب در روغن یک پایه ایده‌آل را برای کرم مراقبتی آرایشی تشکیل می دهد. اکنون تنها یک نام نیاز بود. و دکتر تروپلویتز برای پیداکردن نام مجبور نبود به فراتر از خود کرم نگاه بیندازد. وقتی امولسیون تمام شد، رنگی چون برف سفید  داشت. نام نیوآ از کلمات لاتین “nix, nivis” به معنای "برف" برآمده است. ترجمه شده لغت نیوآ به معنای "برف سفید" است.

سابقۀ نیوآ - 100 سال رشد

 

با بیش از صد سال تجربه، مراقبت مدرن از پوست را با کرم نیوآ اختراع کردیم. امروز، میلیون ها نفر در سرتاسر جهان، با انواع مختلف پوست، به برند نیوآ اعتماد می‌کنند. به همین دلیل است که محققان ما بطور خاص بر انواع پوست و مراقبت‌های متفاوتی که بواسطه فرهنگ، جنسیت و سن نیاز می‌شود تمرکز دارند. ما با این رویکرد محصولات مبتکرانه مراقبت از پوست متعددی در چند دهه اخیر از دئودورانت تا محصولات ضدآفتاب را تولید کرده ایم ما با بیش از 50 مؤسسه در سرتاسر جهان همکاری داریم تا مطمئن شویم محصولات ما برای پوست شما مناسب هستند. حتی در دفتر مرکزی‌مان در هامبورگ آزمایشگاهی برای آسیا و آمریکای لاتین نیز داریم که تحقیقاتی را برای انواع پوست و شرایط آب‌وهوایی موجود در این مناطق در آن انجام می‌دهیم. این کار را انجام می‌دهیم تا روزی در جهان همه بتوانند به محصولات نیوآ اعتماد کنند.

1911-1949

1911-1949

دکتر اسکار تروپلویتز

حق اختراع یوسریت

پروفسور پائول گرسون اونا

پائول سی. بایرزدورف

آزمایشگاه تحقیقاتی در 1914

1914

نیوآ از روز تولد خود، به خاطر عنصر مراقبت از پوست ویژه به نام یوسریت، به سرزمین‌های دوری سفر کرده است.

یوسریت، که اختراع یکی از مؤسسان نیوآ به نام دکتر ایساک لیفشوتز است، ماندگار ماندن کرم مراقبتی را ممکن ساخت - که بطور مستقیم باعث ایجاد کرم نیوآ در سال 1911 شد. این اولین کرم مراقبتی پوست بود که بدون از دست‌دادن کیفیت یا غلظت خود به سرتاسر جهان صادر می شد.

درست سه سال بعد از ساخت نیوآ کرم در هامبورگ، در تمام قاره‌ها موجود بود و تقریباً نیمی از فروش نیوآ در کشورهای خارجی صورت می گرفت. در سال 1914، محصولات ما دیگر تنها در هامبورگ تولید نمی‌شد بلکه در بوينوس‌آيرس‌، کوپنهاگ، مکزیکو، مسکو، نیویورک، پاریس و سیدنی نیز تولید می‌شد.

در آن زمان، این نوع گسترش بین‌المللی سریع در صنعت مراقبت از پوست بی‌همتا بود. ما در جزایر ناشناخته هم حاضر بودیم، یعنی برای عرضۀ محصولات نیوآ به بازارهای جدید به نبوغ کمی نیاز داشتیم.

برای مثال، در آفریقای جنوبی، همۀ تبلیغ‌های ما باید به سه زبان انگلیسی، زولو و خوسا ارائه می‌شد. ما در بریتانیا، قوطی آبی نیوآ کرم را با بسته بندی پلاستیکی عوض کردیم و متوجه شدیم که بریتانیایی‌ها قوطی‌های آلومینیوم را به واکس کفش مربوط می‌کردند.

در کشورهای سرد مثل اتریش، بر توانایی محصولات خود در محافظت از پوست در برابر سرما، باد و باران تمرکز کردیم. ضمناً، ضدآفتاب‌ها و سایر محصولات نیوآ در کشورهای گرم‌تر مثل استرالیا بیشتر و شدیدتر بازاریابی شدند. تمام این اقدامات تا امروز ادامه داشته است.

ما محصولات سفارشی برای نیازهای مراقبتی مردم کشورهای مختلف را مدتهای زیادی قبل از اینکه استفادۀ آنها رایج شود، بعنوان مأموریت خود انتخاب کرده بود. برای مثال، در دهۀ 1950 میلادی متوجه شدیم از آسیا تقاضای زیادی برای محصولات مراقبتی وجود دارد که پوست را روشن می‌کردند. بنابراین، کرم سفیدکننده نیوآ را درست کردیم که یک موفقیت آنی بود. محصولات نیوآ با عناصر سفیدکننده تاکنون نیز بیشترین فروش را در سرتاسر آسیا داشته است.

امروز، نیوآ یکی از معتبرترین برندهای جهان است. محصولات ما همه جا، از مناطق دور صحرایی استرالیا تا کوه‌های بلند راکی در دسترس هستند. 

با این حال، بسیاری از مردم کشورهایی که محصولات نیوآ در آنها فروخته می‌شود، باور دارند نیوآ یک برند داخلی است و این احتمالاً بهترین تعریفی است که هواداران شما می‌توانند از شما داشته باشند. مشتاق هستیم در 100 سال آینده و بعد از آن نیوآ را به شما و تمام مردم جهان عرضه کنیم.

1924

وقتی مردم در تمام سنین اوقات فراغت خود را بیشتر در فضای باز بگذرانند، زیبایی ایده‌آل قبلی شكنندگی و رنگ‌پریدگی جای خود را به ظاهری جدید داده است. اکنون ظاهری شاداب، متناسب و سالم مطلوب است. زمانه قطعاً تغییر کرده و ما باور داشتیم نیوآ نیز باید تغییر می‌کرد. تیم خلاق ما سخت کار کرد تا طراحی محصولات را عوض کند و آغاز کمپین تبلیغاتی ما نیز بصورت تصادفی با این ماجرا همزمان شد. 

رئیس بخش تبلیغات ما، خوآن گرگوریو کلاسن، در هامبورگ دور می‌زد که از جلوی یک عکسی رد شد. عکس سه برادر خوشحال، جسور و خوش‌چهرۀ جوان در عکس روی پنجره آویزان بود. رولف-روبرت، پیتر و ویلهلم وایتچتر. خوآن بلافاصله متوجه شد عکس این خانواده شیک و سالم برای علامت نیوآ جدید ایده آل است. بنابراین بعد از اخذ حقوق عکس این سه بردار از والدین آنها، وایتچترها به ستارگان جدید تبلیغات ما در سال 1924 تبدیل شدند. این کمپین خیلی موفق بود و این برادران هر جا می‌رفتند با فریادهای "سلام نیوآ" خوشامدگویی می‌شدند!  ولی این تنها توجهی نبود که این سه پسر جلب کرده بودند. 

بلافاصله بعد از کمپین، با ایمیل‌های زیادی از طرف دختران سرتاسر کشور روبرو شدیم. عکس‌ها و نامه‌ها، سرشار از احساسات تحسین آمیز بود، مثل "ما فکر می‌کنیم شما واقعاً جذاب هستید!" و "باعث تأسف است که دوست ندارید با ما ازدواج کنید، ما خیلی شما را دوست داریم!"  این کمپین آنچنان موفق بود که کمی بعد دختران نیوآ به پسران نیوآ پیوستند..

اولین گروه پسران

نیوآ دختران

اگرچه برنامه‌های مستند تلویزیونی مثل آیدول، ایکس فاکتور، اپرنتیس یا تاپ مدل امروز خیلی مشهور هستند، این انواع مسابقات استعدادیابی در سال 1925 بی‌سابقه بود.

در نتیجه وقتی تبلیغی در روزنامه برلین قرار دادیم و در سرتاسر کشور پخش کردیم که نیوآ به‌دنبال سه دختر است، هیجان بسیار زیادی ایجاد شد. مخصوصاً که دنبال مدل‌های افسونگر نبودیم، و تنها دختران ساده و عادی مدنظر ما بود:

"ما دنبال دختران خیلی زیبا یا بانوان جوان با مدل موی خاص نیستیم". ما به دنبال زیبایی طبیعی، سالم و دختران با چهره تمیز وساده هستیم."

خانم فقولیش، مادر جوانی از فلنزبورگ در شمال آلمان، تبلیغ را دیده و فکر کرده که سه دختر او مارگوت، الفرید و هرتا کاملاً مطابق توضیح ارائه شده ایده‌آل هستند. وقتی پدر آنها از برنامه مطلع شد، صریحاً اعلام کرد که دوست ندارد دختران خود را "دختران پوستر تبلیغی" ببیند و در نتیجه مادر کار را بدون اینکه به او بگوید پیش گرفت!

این دختران شانس داشتند که مادرشان این کار را انجام داد، زیرا دختران فقولیش در رقابت با 1000 دختر دیگر پیروز شدند. و عجیب اینکه، بعداً مشخص شد این خانواده اصلاً با نیوآ آشنا نیست، زیرا بتازگی از ساموآ به آلمان آمده بودند و محصولات ما در آنجا موجود نبود.

خوشبختانه، آقای فقولیش نیز با ایدۀ آمدن دخترانش به نیوآ موافقت کرد و آنها در تبلیغات ما به ستاره تبدیل شدند. و درست مثل پسران نیوآ قبل از آنها، خواهران فقولیش نیز چندی بعد، هر جا می‌رفتند، با "سلام نیوآ" گرم و صمیمی خوشامدگویی شدند.

دختران نیوآ 1925

کرم نیوآ 1911/1912
کرم نیوآ 1912
کرم نیوآ، پودر و صابون 1913
نیوآ سان کرم 1931
نیوآ 1932
نیوآ سان کر 1933
نیوآ اینترنشنال 1934
نیوآ 1935
روغن ضدآفتاب نیوآ دهۀ 1930

عرضۀ نیوآ به جهانیان

1911

قصۀ نیوآ از سال 1911 آغاز شد؛ وقتی داروساز و کارآفرین دورانديش‌، دکتر اسکار تروپلویتر پتانسیل یوسریت، امولسیون کننده ساخته شده توسط شیمی‌دان ایساک لیفشوتز را شناسایی کرد. 

یوسریت ترکیب آب و روغن در یک کرم پایدار را ممکن ساخت و برای اولین بار بود که در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار می‌گرفت. متخصص‌ امراض‌ پوست، پروفسور پائول گرسون اونا، تخصص دکتر لیفشوتز در این زمینه را تحسین کرد و او را به دکتر تروپلویتز معرفی کرده، که او نیز به ‌سرعت متوجه شد امولسیون آب در روغن اساسی ایده‌ال برای یک کرم آرایشی پوست است. اکنون تنها یک نام نیاز بود. 

دکتر تروپلویتز برای پیداکردن نام مجبور نبود به فراتر از خود کرم توجه کند. با الهام از رنگ سفید برف، آن را NIVEA نامید - نامی برگرفته از کلمات لاتین nix (برف) و Nivis (مربوط به برف).

در نهایت، سال‌ها تحقیق و خلاقیت نتیجه داد. نیوآ، در دسامبر 1911 راه اندازی شد. ميراث‌ اولین کرم مراقبتی پوست به دنیا آمد.

هدف دکتر تروپلویتز از همان ابتدا توسعه محصولات باکیفیتی بود که قیمت مناسبی داشته باشند. رؤیای دکتر تروپلویتز با محصولات گسترده نیوآ، که مراقبتی تخصصی را صرف‌نظر از نیاز پوست ارائه می‌کند، به واقعیت پیوست. و تا 100 سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.  
1950-1984

1950-1984

نیوآ سان، شن و مراقبت از پوست

1958

در دهۀ 60 میلادی، با رونق‌ اقتصادى‌ و افزایش مالکیت ماشین، افراد بیشتری برای گذراندن تعطیلات خود به دریا رفتند و فرهنگ ساحل شکوفا شد. نیوآ دوباره وارد میدان شد تا به مردم کمک کند از زمان زیر آفتاب خود بیشترین استفاده را ببرند.

"نیوآ كاروان‌" در دهۀ 60 و 70 میلادی بینشی رایج در فروشگاه‌های بین المللی شد و آنها توپ‌های علامت جدید نیوآ را به همۀ افرادی که با محصولات ضدآفتاب نیوآ به ساحل می‌رفتند می‌دادند. تقاضای این توپ‌ها اینقدر زیاد بود که گاهی این کاروان‌ها حتی به ساحل نمی‌رسیدند و قبل از رسیدن اطرافشان در خیابان‌ها شلوغ می‌شد!

همچنین در همین زمان بود که دانشمندان ارتباط بین نور آفتاب، سرطان پوست و آسیب به پوست مثل پیری زودرس را تأیید می کردند. این کشفیات به محققان ما انگیزه داد تا محصولاتی پيشگام تولید کنند که از مردم در برابر این اثرات محافظت کند و لذت بردن ایمن از آفتاب را برای آنها ساده‌تر کند.

در چند دهۀ بعد، پیشرفت آنها نوآوری‌های مراقبتی زیادی را رقم زد، از جمله:

  • ضدآفتاب‌های دارای SPF یا عیار محافظت در برابر آفتاب
  • اسپری ضدآفتاب
  • کرم‌های ضدآفتاب مرطوب کننده مثل محصولات نیوآ سان ویساژ
  • محصولات مختص کودکان، نوزادان و پوست حساس

شکی نیست که فرهنگ ساحل و محصولات ضدآفتاب نیز در این سالیان تغییر کرده است. اما هدف نیوآ همیشه یکی بوده: کمک به افراد با هر سنی برای لذت بردن از آفتاب، هر جا و هر وقت که خواستند.

1963

توپ نیوآ در دهۀ 60 میلادی به موفقیت بزرگی رسید و تا امروز هم محبوب باقی مانده است. ما بیش از 20 میلیون توپ در 40 سال گذشته تولید کرده‌ایم و مردمان سرتاسر جهان آن را می‌شناسند و دوست دارند.

توپ نیوآ، درست مثل محصولات مراقبت از پوست ما، ما را به مردمانی که دوستشان داریم نزدیکتر می کند. به همین دلیل این اسباب بازی لاستيکی و ساده یکی از فعالترین نمایندگان ما بوده و برند ما را چند دهه معروف کرده است.
امروزه شغل زنان هم مثل شوهران آنهاست، ولی این بدین معنا نیست که باید عادت زیبایی خود را نادیده بگیرند. با معرفی شیر نیوآ در سال 1963، نیوآ به کل بدن - سریع و راحت - رسیدگی می کند.

زنان اعتماد به نفس از خود نشان می دهند

1975

"نیوآ كاروان‌" در دهۀ 60 و 70 میلادی بینشی رایج در فروشگاه‌های بین المللی شد و آنها توپ‌های علامت جدید نیوآ را به همۀ افرادی که با محصولات ضدآفتاب نیوآ به ساحل می‌رفتند می‌دادند. تقاضای این توپ‌ها اینقدر زیاد بود که گاهی این کاروان‌ها حتی به ساحل نمی‌رسیدند و قبل از رسیدن اطرافشان در خیابان‌ها شلوغ می‌شد!

1950

1955
1959
1964

1971

1973
1974
1980
1982
1985-امروز

1985-امروز

انقلابی در مراقبت از پوست

1986

نیوآ برای آقایان
افترشیو نیوآ برای آقایان
کرم اصلاح نیوآ برای آقایان

1998

در سال 1998، اولین کرم نیوآ با Q10 در بازار موفق شد و اثربخشی آن موفقیتی عظیمی به بار آورد. آنطور که دکتر اشتاب گفت "آزمایشات علمی با کرم‌های Q10 ما بوضوح اثبات کرده چروک‌ها را بطور محسوسی صاف می‌کنند. یکی از زيست‌ شناسان برجستۀ نیوآ از 20 سال گذشته تحقیق بر عناصر مراقبت از پوست را آغاز کرده است. کشف این نکته که پوست در حال پیری Q10 کمتری دارد، منجر به تولید نیوآ ویساژ شد.

امروز محصول نیوآ Q10 طی هر چند ثانیه خریداری می‌شود و کرم روزانه ضدچروک Q10 ویساژ نیوآ به یکی از پرفروش‌ترین کرم‌های ضدچروک دنیا تبدیل شده است. اکنون، محصولات سرشار از Q10 در تمامی مقوله‌های مربوطه ما از نیوآ برای مردان تا نیوآ سان یافت می شود. 
نیوآ Q10
کرم ضدچروک نیوآ 1998
کرم نیوآ با Q10

دئودورانت نیوآ اینویزیبل سیاه و سفید

لوسیون بدن زیردوش

جستجوی مراقبت از پوست بهتر

1985
1986
1988
1991
1992
1994
1998
2002
2005

2011/2014

وقتی نیوآ 100 سال پیش متولد شد، تقریباً تمام تحقیقات ما توسط سه نفر انجام می‌شد: دکتر اسکار تروپلویتز، پروفسور پائول گرسون اونا و ایساک لیفشوتز 

امروزه نیز امور چندان تفاوتی ندارند. اکنون بیش از 850 دانشمند را استخدام کرده‌ایم و مرکز تحقیقات پوست ما در هامبورگ به‌عنوان یکی از مؤسسات پیشرفته مراقبت از پوست در جهان شناخته شده است.

"تحقیق پوستی همیشه بخشی از فرمول موفقیت ما بوده است"، دکتر هورنست ونک، نایب رئیس شرکتی بخش تحقیقات ما. "وقتی به راه توسعه ما نگاه کنید، این قضیه مشهود است.

"یکی از اولین پیشرفتهای ما توسعه یوسریت، امولسیون آب در روغن ثابت، بود که اساس کرم نیوآ شد. و نیوآ کرم ما را وارد عصر مراقبت مدرن از پوست کرد."

تعهد ما به تحقیق در این سالیان باعث پیشرفتهای مراقبت از پوست بسیاری شده که امروز نادیده گرفته می شوند. کرم پوست، لوسیون بدن، ضدآفتاب SPF، افترشیو بدون الکل، اسپری پمپی، مراقبت از پوست بالغ، محصولات ضدپیری دارای Q10 - همۀ اینها و خیلی موارد دیگر همگی توسط نیوآ عرضه شد.

اما دکتر ونک می‌گوید: قبل از اینکه بتوانید این محصولات پیشرفته را اختراع کنید، باید بتوانید سؤالات درست را بپرسید.

"از یک سو، به علایق مشتریان توجه می‌کنیم – انتظارات و نیازهای مراقبت از پوست مردم چیست؟ از سوی دیگر، تحقیقاتی دربارۀ جنبه‌های مختلف پوست انجام می‌دهیم. بنابراین بر اساس آنچه دربارۀ پوست می‌دانیم، سؤال می‌پرسیم: چه چیزی فرآیندهای طبیعی پوست را پشتیبانی یا تحریک می‌کند؟

"ترکیب این دو جنبه، خلق محصولات جدید و نوآورانه مراقبت از پوست را برای ما ممکن ساخته است."

تولید محصول جدید مرحلۀ طاقت فرسایی است که به سال‌ها تحقیق نیاز دارد. از آنجایی که همگی محصولاتی نیاز داریم که حس خوبی در پوست ما ایجاد کند، نیازهای خاص پوست ما با عوامل بسیاری تعیین می‌شود – از جمله نوع پوست، نژاد، جنسیت، سن، فرهنگ و محل زندگی.

به همین دلیل هر محصول نیوآ، قبل از عرضه برای فروش، روی افراد زیادی، در موقعیت‌های مختلف آزمایش می شود.

مهمتر از همه، تمام محصولات ما باید در آزمایش‌های ایمنی و اثربخشی زیادی موفق شوند. حتی جزییات ظاهراً کم اهمیتی مثل میزان راحتی باز یا بسته کردن درب محصول نیز با آزمایش‌های متعددی روبرو می‌شود.

و چون با تمام انواع آزمایش حیوانی مختلف هستیم، تمام تحقیقات ما روی آزمايش‌كننده‌های داوطلب یا با استفاده از فنون آزمایشی پیشرفته مثل آزمایش کشت سلولی صورت می‌گیرد.

آنطور که دکتر ونک گفت: "از زمان طرح ایدۀ محصول تا عرضۀ آن به بازار ممکن است سه سال، پنج سال یا حتی بیشتر طول بکشد. نباید سر قضیه کیفیت کوتاه بیایید."

بر اساس نظر دکتر ونک، آینده مراقبت از پوست پیمان می‌بندد "درست مثل 100 سال گذشته هیجان انگیز باشد. مدتی است روی نسل جدیدی از عناصر فعال کار می‌کنیم که جنبۀ جدیدی از تحقیقات پوستی را رونمایی خواهد کرد."

پیشرفت بعدی مراقبت از پوست چه خواهد بود؟ تنها زمان مشخص خواهد کرد...

امروز و فردا

ما طی 100 سال محصولات مراقبت از پوست تولید کرده‌ایم، بدین ترتیب دانش نیوآ از پوست هر شخصی، مردان یا زنان و هر نوع پوستی مثل بقیه نیست - نیوآ برای زندگی.

پوست ما اجازه می‌دهد نسیم باد، گرمای خورشید و نوازش افراد محبوب خود را حس کنیم.

پوست ما به دیگران می‌گوید چه حسی داریم. وقتی از ما تعریف می‌شود، سرخ می‌شویم. وقتی می‌ترسیم پوست ما سفت و دانه دانه می‌شود. و وقتی خوشحال هستیم، پوست ما بسیار درخشان می‌شود.

دانش نیوآ مثل هیچ کس دیگری نیست. به همین دلیل، محصولاتی تولید می‌کنیم که پوست شما را تمیز، تغذیه و محافظت می‌کنند، و همزمان نیازهای آن را دقیقاً برطرف می‌کنند – مراقبت ظریف ولی مؤثر پوست شما را صاف، منعطف و درخشان و زیبا نگه می‌دارد.

مهم نیست چه کار می‌کنید یا کجا زندگی می‌کنید، ما اینجا هستیم به شما کمک کنیم از مراقبت از پوست بهتر خود لذت ببرید.

مرد باشید یا زن.

جوان یا پیر.

روشن یا تیره.

چرب یا خشک.

حساس یا معمولی.

یا حتی مختلط

ما مراقبت پوست شما هستیم.

برای زندگی.