من به کدام عیار محافظت در برابر آفتاب نیاز دارم؟

بهترین کرم ضدآفتاب مناسب پوست خود را پیدا کنید

عیار محافظت در برابر آفتاب میزان اثر و مدت اثربخشی کرم ضدآفتاب برای پوست شما را مشخص می‌کند. نحوه محاسبه این مقدار برای پوست خود را یاد بگیرید.

سرگرمی در آفتاب - فیلتر محافظت در برابر آفتاب درست

عیار محافظت در برابر آفتاب (SPF)

ما عاشق طلوع خورشیدیم چه در لب ساحل، چه هنگام اسکی. سرگرمیم و خوشحالیم. و از خودمان محافظت می‌کنیم. عیار محافظت در برابر آفتاب (SPF) یکی از چیزهایی است که اثربخشی یک کرم ضدآفتاب را مشخص می‌کند. محصولات ضدآفتاب نیوآ از پوست در برابر اشعه های فرابنفش محافظت می‌کنند و از آفتاب سوختگی و رادیکال‌های آزاد پیشگیری می‌کنند. درست است که حمام آفتاب هیجان‌انگیز است، اما همه در برابر نور آفتاب به طریقی حساسیت دارند. بسته به رنگ پوست، مو و چشم انواع مختلف پوست وجود دارد. از آنجایی که پوست ظریف به محافظت بیشتری نسبت به پوست تیره‌تر نیاز دارد، عیار محافظت در برابر آفتاب مناسب برای همه انواع پوست تعبیه شده است. 
اطلاعات ضروری: عیار محافظت در برابر آفتاب مناسب نوع پوست شما با مدتی که پوست از خودش محافظت می‌کند مشخص می‌شود. در این مدت پوست بدون آفتاب‌سوختگی می‌تواند در معرض نور آفتاب باشد. بسته به نوع پوست شما، مکان و زمان استفاده بطور میانگین از 5 تا 30 دقیقه متغیر است. 
در اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری دربارۀ انواع پوست بدست آورید.
 
فیلتر محافظت در برابر آفتاب
این فرمول به شما کمک می‌کند فیلتر محافظت در برابر آفتاب مناسب خود را تعیین کنید - و محصولات ضدآفتاب مناسب را برای استراحت زیر نور آفتاب، در ساحل یا کوه، انتخاب کنید.
 
فیلتر محافظت در برابر آفتاب بالاتر
فیلتر محافظت در برابر آفتاب لذت حمام آفتاب شما را طولانی می‌کند و باعث می‌شود برنزه‌شدگی سالمی داشته باشید. عیارهای محافظت در برابر آفتاب به سطوح ذیل تقسیم می شود: کم (6–10)، متوسط (15–25)، زیاد (30–50)، خیلی زیاد (50+).
 

فیلترمحافظت در برابر آفتاب مناسب پوست خود را چطور پیدا کنم؟

معیار ذیل موقع انتخاب فیلتر محافظت در برابر آفتاب مناسب باید مد نظر باشد:

 • چه مدتی قصد دارید زیر نور آفتاب باشید 
 • چه نوع پوستی دارید
 • کجا زیر آفتاب خواهید بود
 • چه زمانی زیر نور آفتاب خواهید بود
 • محافظت تمام عیار: کرم‌های باکیفیت مؤثرتر هستند

  مهم: عیار محافظت در برابر آفتاب در کرم‌های ضدآفتاب اساساً محافظت UVB را توصیف می کنند. با این حال، محصول ضدآفتاب نیوآ از شما در برابر اشعه های فرابنفش هم محافظت می‌کنند. نسبت صحیح بین محافظت UVA و UVB مطابق توصیه اتحادیه اروپا تعیین شده است. پر واضح است که این نسبت در تمام محصولات ضدآفتاب نیوآ رعایت شده است.
   
  product-stage-bg

  فیلترهای فرابنفش

  فیلترهای معدنی

  فیلترهای فرابنفش معدنی محصولات ضدآفتابی هستند که اساساً از دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی ساخته شده اند. سازوکار محافظت این فیلترهای فرابنفش بر اساس جذب نور آفتاب و اثرات فیزیکی آن مثل بازتابش و پخش نور آفتاب است.
   

  فیلترهای شیمیایی

  علاوه بر این، سازوکار محافظت فیلترهای شیمیایی تنها بر اساس جذب اشعه های فرابنفش است. در این مورد، اشعه مضر فرابنفش به انرژی گرمایی تبدیل می شود. برای بدست آوردن محافظت مطلوب UVA/UVB، فیلترهای مختلف فرابنفش با هم ترکیب شده اند تا طبف محافظت بهینه‌ای را ارائه کنند. علاوه بر عیار محافظت در برابر آفتاب، جنبه‌های حسی و سایر معیارها مثل مقاومت در برابر آب نیز در انتخاب فیلترهای صحیح نقش دارند.
   

  پرهیز از آسیب به DNA

  اشعه‌های UVA علائم دردناکی روی پوست ایجاد نمی‌کنند، اما به عمق نفوذ می‌کنند و وارد سلول‌های میان پوستی می‌شوند. آنها شکل‌گیری رادیکال های آزاد را تحریک می‌کنند و در دراز مدت به سلول‌ها و DNA آسیب می‌زنند. اشعه‌های UVB "تنها" به ایپدرم نفوذ می‌کنند. آنها مسئول سیمای برنزه شما، آفتاب سوختگی و سرطان پوست هستند. از آنجایی که مستقیم روی DNA تأثیر می‌گذارند، می‌توانند منجر به سرطان پوست هم شوند. استفاده از محصولات ضدآفتاب کمک می‌کند از ویژگی‌های منفی اشعه های UVA/UVB محافظت شوید. 
   
  استفاده از کرم ضدآفتاب
  عیار محافظت در برابر آفتاب بالا محافظت بهتری در برابر اشعه های فرابنفش نسبت به عیار کمتر ارائه می‌کند. 
   

  برنزه‌گی طولانی مدت، طبیعی

  اگر با عیار محافظت در برابر آفتاب بالا از خود محافظت گنید، مدت بیشتری طول می‌کشد تا پوست شما برنزه‌گی طبیعی پیدا کند. اما این بدین معناست که برنزه‌شدگی خطر کمتری خواهد داشت و در نتیجه سالم‌تر خواهد بود. همچنین، بافت برنزه‌گی دوام بیشتری خواهد داشت. 
  خبرهای هیجان‌انگیز: نیوآ سان محصول جدیدی تولید کرده که برنزه‌گی طبیعی پوست را فعال می‌کند: سری نیوآ سان پروتکت اند برنز دارای عصار گیاهی طبیعی است که تولید ملانین پوست را فعال می‌کند. ملانین بصورت طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و مسئولیت محافظت و برنزه گی پوست را بر عهده دارد. نتیجه: برنزه‌گی طولانی مدت و طبیعی