آفتاب سوختگی؟ آنچه فوری کمک می‌کند

کلید مبارزه با آفتاب سوختگی، اقدام فوری است!

بهترین نکته مربوط به آفتاب سوختگی چیست؟ از آن پرهیز کنید! اما اگر فراموش کردید محصول ضدآفتاب استفاده کنید، باید بلافاصله دست به کار شوید. برخی از نکات اضطراری در اینجا موجود است.

کدام اعضای بدن آسیب‌پذیری زیادی دارند

متأسفانه، احتمال آفتاب سوختگی برای تمام نقاط بدن وجود دارد، اما بخش‌های کمی هستند که بیشتر در معرض اشعه‌های فرابنفش هستند. این امر تاحدودی به دلیل وضعیت بدون محافظتی آنها و تاحدودی بخاطر حساس بودن پوست آنهاست.

"تله‌های آفتاب" – اعضای بدن با نیاز محافظت مخصوص

"تله‌های آفتاب" مشهور بدن شامل صورت مخصوصاً لبه بینی، لب‌ها ، ناحیه چشم، پیشانی و گونه‌ها می‌شود. پوست صورت شما هر روز بدون محافظت در معرض آفتاب است. علاوه بر این، پوست صورت شما بسیار نازک‌تر و در نتیجه حساس‌تر است. به همین دلیل، به محافظت ضدآفتاب بسیار بیشتری نیاز دارد. در تعطیلات، حتماً از کرم ضدآفتاب مخصوص پوست حساس، زندگی روزمره و کرم روزانه دارای عیار محافظت در برابر آفتاب استفاده کنید. قسمت‌هایی که سریعتر دچار آفتاب سوختگی می‌شود شامل بالای قفسه سینه، گردن، بالای پا، شانه‌ها، گوش‌ها و پوست سر می‌شود. علاوه بر لوسیون یا کرم ضدآفتاب دارای فیلتر محافظت در برابر آفتاب بالا، لباس شما هم بهترین روش برای محافظت شما از اشعه‌های خطرناک فرابنفش است.


 
کلاه برای جلوگیری از آفتاب سوختگی

فراموش نکنید که سر خود را بپوشانید!

وقتی زیر آفتاب مستقیم هستید، بهترین راه پوشاندن سر است. این امر برای کودکان بسیار مهم است.
 

نکات اضطراری آفتاب سوختگی

علیه آفتاب‌سوختگی

بعد از آفتاب

لوسیون بعدازآفتاب نیوآ سان پوست را بعد از حمام آفتاب لطیف و تروتازه می‌کند – و حتی می‌توانید زیر دوش هم از آن استفاده کنید!
 

آفتاب بسیار زیاد - کمک اولیه اضطراری

وقتی خیلی زیاد زیر آفتاب هستید، تنها راه خنک شدن، نوشیدن مایعات زیاد و البته رفتن زیر سایه است. حمام آفتاب باعث می‌شود آب زیادی را از دست بدهید. این فقدان آب بدن باید در اسرع وقت متعادل شود. بنابرنی زیاد مایعات، و ترجیحاً آب، بنوشید. به محض اینکه متوجه شدید خیلی زیاد در آفتاب بوده‌اید، باید بلافاصله از آفتاب دور شوید، دوش آب ولرم بگیرید و سپس مدتی استراحت کنید. بهترین کار این است که قرمزی ملایم پوست را با محصول بعدازآفتاب نیوآ کم کنید. بجای کرم قوی، باید از لوسیون بعدازآفتاب مرطوب کننده استفاده کنید که استفاده از آن راحت است و پوست را لطیف می‌کند. 

نکته: اگر دچار آفتاب سوختگی شدید، تاول، تهوع و یا درد شوید، باید با پزشک مشورت کنید!
 

چطور از بازسازی پوست خود پشتیبانی کنید؟

آفتاب سوختگی معمولاً سوختگی درجه یک است؛ سوختگی درجه دوم بسیار بسیار کم رخ می‌دهد. شدید یا ضعیف: تعداد آفتاب سوختگی کودکان در زمان کودکی ارتباط بسیاری با سرطان پوست در زمان بزرگسالی دارد. بنابراین باید از آفتاب سوختگی کامل آنها پیشگیری کرد. با محصولات بعد از آفتاب از بازسازی پوست خود پشتیبانی کنید. محصولات مرطوب‌کننده دارای عناصری طبیعی مثل آلوئه ورا هستند و پوست را لطیف و به بازسازی آن کمک می‌کنند.  چند روز از آفتاب دوری کنید تا قرمزی پوست، و در نتیجه آفتاب سوختگی آن ناپدید شود.
 

کمک اولیه از طبیعت

برای خنک‌سازی مؤثر و محافظت از تورم، سعی کنید از لباس‌های خنک ساخته شده از کتان یا پنبه خیس شده استفاده کنید. 

آنها اثرات خنک‌کنندگی و ضدتورمی دارند. البسه خیس شده در روغن‌های گیاهی یا چای سبز نیز خنک‌کنندگی سریعی در برابر آفتاب سوختگی ارائه می‌کنند: چند قطره از اسانس همیشه بهار یا بابونه‌ به البسه خنک خود اضافه کنید. همچنین باید نواحی تحت تأثیر پوست را حداقل یک تا دو ساعت خنک کنید و روز بعد آنها را از آفتاب دور نگهدارید. ممکن است درمان کامل آفتاب سوختگیتا یک هفته طول بکشد.

 

 

بابونه

اسانس لطیف کننده بابونه

البسه خنک با اسانس بابونه نواحی تحت تأثیر پوست را لطیف می‌کند.
 
product-stage-bg