از صاف تا ابریشمی صاف: نکاتی ساده برای کندن مو

ظریف‌ترین نکات و مؤثرترین روش‌ها. کدام نوع مو کندن برای شما مناسب است؟ گزینه‌های زیادی برای کندن مو از بدن شما وجود دارد. برخی ملایم‌تر، سریعتر، کامل تر و برخی نیز بادوام‌تر هستند. ما به شما کمک خواهیم کرد بهترین گزینه را بر اساس نیازهای خودتان انتخاب کنید.

با مو و ته‌ ريش‌ خداحافظی کنید

Shaving Legs
روش‌های کندن مو: کدام بهتر است؟

اصلاح و شیوینگ - کندن سریع و آنی مو

تراشیدن یکی از رایج ترین روش‌های کندن موست. نکته ما: زیردوش مو بتراشید، زیرا مو‌ها وقتی خیس و نرم باشد سریعتر و بهتر کنده می شود. علاوه بر این، باید مرتب تیغ‌های خود را عوض کنید تا پوست شما دچار سوزش یا آسیب نشود.
مراقبت از پا
روش‌های کندن مو: کدام بهتر است؟

اپیلاتور - کندن مو با روش چرخشی

اپیلاتورهای برقی با موچین یا دیسک‌های چرخان کوچک موی بدن را می‌کنند. کمی درد دارد، اما موها از ریشه کنده می‌شود و برای 2 تا 4 هفته دیگر رشد نمی‌کند.
موم انداختن
روش‌های کندن مو: کدام بهتر است؟

کندن مو با موم - برای چند هفته داشتن موی بی‌مو

کندن مو با موم، مو را از ریشه می‌کند. این روش برای تمام اعضای بدن مناسب است و با استریپ‌های موم سرد یا موم گرم در خانه نیز قابل اجراست - برای حدود 4% زنان، کندن مو با استفاده از مو روش بسیار محبوبی است.

کدام روش کندن مو برای شما مناسب است؟

 • اگر به‌دنبال یک روش جامع کندن مو هستید که درد نداشته باشد یا زمان کمی بگیرد، باید روش سنتی تیغ خیس را انتخاب کنید. با این حال، موی اصلاح شده با تیغ، بصورت مستقیم از روی سطح پوست طی 1 تا 3 روز دوباره رشد می‌کند. 
 • برای افرادی که آرزو دارند چند هفته پاهای صاف و بی‌مو داشته باشند، اما از کمی درد نمی‌ترسند و پوست حساسی ندارند، یک اپیلاتور برقی انتخاب صحیح است. 
 • ما موم انداختن را بعنوان روشی مقرون‌به‌صرفه برای داشتن 1 تا 2 ماه پوست صاف، توصیه می‌کنیم. موم داغ و سرد برای اصلاح‌های خانگی بسیار مناسب هستند.
 • آیا دوست دارید سریع و بدون نگرانی از آسیب تیغ‌های تیز، پاها و زیربغل‌های بی‌مو داشته باشید؟ پس باید کرم‌های موبر را امتحان کنید.
 • افرادی که دوست دارند بصورت دائمی از موی پرزحمت‌ خلاص شوند، متوجه خواهند شد که لیزر بهترین انتخاب است.

کوتاه و خوشایند: روش‌های بیشتر کندن مو

 • کرم‌ها و ژل های موبر بر عناصری اثر دارد که کراتین را تجزیه می‌کند و باعث می‌شود مو سریع و کامل بدون درد کنده شود. 
 • برای کندن مو، کرم را روی قسمت‌هایی بمالید که می‌خواهید موهایشان را بزنید و تقریباً ده دقیقه منتظر بمانید. سپس کرم و مو به‌سادگی و با یک کاردک کنده می شوند. مو بعد از 5 تا 7 روز رشد می‌کند، ولی این‌بار نرم‌تر از قبل است.
 • اگر پوست حساس دارید و زخمی یا دچار آفتاب سوختگی شده، مراقب باشید! نکته ما: تحمل خود را در یکی از قسمت‌های نامشهود مثل بخش نرم‌ و خمش‌پذير بازو امتحان کنید. 
 • تقریباً 7% زنان برای کندن موهای ناخواسته خود، تیغ برقی را ترجیح می‌دهند. سرهای اصلاح آن به آرامی روی پوست سر می‌خورد و مو را بصورت مستقیم از روی سطح پوست می‌کند. این کار ساده و سریع صورت می‌گیرد، اما باید هر 2 تا 3 روز دوباره تکرار شود.
 • اگر دوست دارید موی خود را بصورت دائمی بکنید، باید روش لیزر را مد نظر داشته باشید. این روش شامل ضربات ملایم به عمق پوست، گرم کردن ریشه پوست و از بین بردن آن می شود. پوست و بافت در این فرآیند آسیب نمی بینند. با این حال، این روش اصلاح تنها باید توسط متخصص حرفه‌ای یا متخصص‌ امراض‌ پوست‌ انجام شود.

هرگز بدون فوم یا ژل اصلاح نکنید

مهم نیست چقدر عجله دارید – هرگز موقع اجرای اصلاح خیس، بدون استفاده از فوم یا ژل اصلاح کاری نکنید. این محصولات باعث می‌شود لایه‌ای روی پوست ایجاد شده و بدین صورت حرکت آرام و ملایم تیغ را تضمین می‎کنند. همچنین دارای عناصری هستند که پوست را قبل از اصلاح تسکین می دهد. اگر موقع کندن مو از چنین محصولاتی استفاده کنید، از زخم شدن، قرمزی یا ایجاد لکه های کوچک پوستی پیشگیری می کنید و قادر خواهید بود از داشتن پوستی بسیار نرم و ابریشمی شادمان شوید.

نکته ما برای اپیلاسیون و موم انداختن: وقتی پوست خشک و بدون چربی باشد، این‌ها بهترین نتیجه را می‌دهند. بنابراین 24 ساعت قبل از اپیلاسیون کردن نیاز نیست کرم روی نواحی مدنظر بمالید.


اما لطفاً مراقب باشید: نکته ضروری به ذهن بسپارید

هر کدام از روشهای موکندن باعث التهاب و کشش پوست می‌شود. در نتیجه، باید پوست را قبل از موکندن بخوبی آماده کرد و با مراقبت دلسوزانه بیشتری با آن برخورد کرد.
تیغ زیربغل

قبل: برای کسب بهترین نتیجه، پوست باید خشک و بدون چربی باشد

اگر برای موکندن از موم استفاده می کنید، کرم را در روز اصلاح روی نواحی مدنظر نمالید. موم به پوست خشک و بدون جربی بهتر می چسبد. حتی با کرم ها و ژل های موبر، بهتر است از مالیدن کرم خودداری کنید، زیرا ممکن است عناصر متقابلاً واکنش نشان دهند
 
مراقبت از پا

بعد: پوست به مراقبت نیاز دارد

بلافاصله بعد از موکندن نباید پوست خود را در معرض آفتاب سوزان قرار دهید. این کار از ایجاد سوزش تحت تأثیر عرق زیاد پیشگیری می کند.
 

نکاتی جزئی برای موکندن

 • دفعات زیاد موکنی، پوست را ملتهب می‌کند و رطوبت و چربی آن را از بین می برد.

 • بعد از ضدعفونى‌ کردن، استفاده از لایه مناسبی از کرم روی پوست ضروری است. نکته ما: لوسیون بدنی را انتخاب کنید که دارای عناصر تسکین دهنده مثل بابونه یا پنتنول باشند - مثل لوسیون بدن نیوآ سنسیتیو یا لوسیون بدن نیوآ ریپر اند کر.

 • پوست زیربغل بسیار ظریف است و به‌سرعت خشک می‌شود یا بعد از اصلاح شروع به خارش می کند. دئودورانت‌ بعد از موکندن مفید است: اسپری نیوآ دابل افکت ویولت سنسز با عصاره آووکادو از سوزش پوست پیشگیری می‌کند.

 • موهای درحال رشد ناخوشایند است اما متأسفانه دفعات زیاد موکندن بدتر است. لایه برداری منظم اجازه نمی‌دهد سلول‌های مرده پوست، ساقه مو را مسدود کنند و اجازه می‌دهد موهای جدید رشد کند. نکته ما: اسکراب و لایه بردار دوش نیوآ کرم تضمین می کند، وقتی هنوز زیر دوش هستید، پوست بسیار نرم شود.

product-stage-bg