سلولیت در ران‌ها: نکات و توصیه

نحوه مبارزه با ظاهر سلولیت در ران‌ها سلولیت در میان زنان بسیار رایج است و متأسفانه هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، اما روش‌هایی برای ارتقاء ظاهر آنها و داشتن حس بهتر از پوست وجود دارد.

سلولیت: واقعیات

سلولیت چیست؟، علل سلولیت را درک کنید، چه کسی در معرض بیشترین خطر است.

سلولیت چیست و علتش چیست؟

  "سلولیت وقتی رخ می‌دهد که چربی زیر پوست بر بافت پیوندی فشار بیاورد. به همین دلیل پوست بالای آن گود و پرچاله به نظر می‌رسد - برخی افراد حتی می‌گویند شبیه پوست پرتقال می‌شود. درجات سلولیت مختلف است و از بسیار نامحسوس تا بسیار شدید و منتشر در نواحی بزرگ رخ می‌دهد. 

  اگرچه شکل گیری سلولیت فرآِیندی طبیعی است و به شما ضرری نمی‌رساند، زنان زیادی ظاهر آن را دوست ندارد و دوست دارند آن را درمان یا حداقل پدیداری آن را کم کنند. 

  شناخت علل سلولیت گاهی دشوار است، زیرا اغلب عوامل متعددی دخیل هستند، از جمله:  

  •  رژیم ناسالم
  •  متابولیسم آهسته 
  • فعالیت بدنی ناکافی
  •  تغییرات در سطوح هورمونی 
  •  داشتن درصد چربی زیاد در بدن
  •  ساختارهای ژنتیکی خاص

   

  زن-پوست-پرتقالی-کنار-زن

  نواحی مشترک شکل‌گیری سلولیت

  سلولیت در ران‌ها، نشیمن‌گاه، پایین شکم و کفل بسیار رایج است. اگرچه در میان افراد سنگین وزن رایج‌تر است، همه انواع بدن سلولیت شکل می‌دهند و 9 نفر از 10 زن در زمان خاصی از زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد.
   
  زن-بررسی-ران خود

  زنان بیشتر از مردان دچار سلولیت می‌شوند

  به این دلیل که زنان چربی بیشتری در نواحی کفل و ران‌های خود دارند، بیشتر از مردان از نواحی مختلف سلولیت رنج می‌برند. علاوه بر این، زنان بافت‌ پيوندى کمتری دارند و همین آنها را بیشتر در معرض خطر سلولیت قرار می دهد.
   

  چه کسی بیشتر در خطر سلولیت قرار دارد؟

  •  زنان
  • افراد با سابقه خانوادگی سلولیت
  •  افراد با سبک زندگی بدون فعالیت
  •  زنان باردار
  •  افراد مسن، چون پوست مقداری از کشسانی خود را از دست می‌دهد
  •  افراد دارای اضافه وزن

    

  تأثیر سبک زندگی بر سلولیت شما

  افراد زیادی نمی‌دانند، اما سلولیت واقعاً خیلی به سبک زندگی وابسته است. فعال بودن و داشتن رژیم غذایی سالم اثر بسزایی بر پدیداری سلولیت شما دارد - هر چند اصلاً آن را نداشته باشید! 

  اثبات شده زندگی پراضطراب ترکیبات مربوط به شکل گیری سلولیت را افزایش می‌دهد، ولی تمرین منظم و رژیم غذایی سالم باعث نامحسوس شدن سلولیت و در برخی موارد پیشگیری از آن می شود.
   

  نکاتی برای بهبود ظاهر سلولیت

  اجازه ندهید سلولیت شما را ناراحت کند – نکاتی برای کاهش پدیداری سلولیت در ران‌ها و سایر اعضای بدن اینجا ارائه شده است.‌

  از چه محصولاتی برای بهبود ظاهر سلولیت در ران‌ها استفاده کنم؟

  اگرچه هیچ کس کرمی اختراع نکرده که که سلولیت سریعاً محو شود، اما با مراقبت و مرطوب‌سازی و لایه برداری پوست خود، می‌توانید به کمتر محسوس شدن آن کمک کنید.

  یک یا دو بار لایه برداری کامل ناحیه آسیب دیده در هفته با اسکراب مناسب مثل اسکراب بدن نیوآ اسموت سنسیشن به بازسازی سلول‌های پوستی کمک می‌کند و سلول‌های مرده تشدیدکننده پدیداری سلولیت را از بین می‌برد.
  علاوه بر این، آبدار و مرطوب نگهداشتن پوست با استفاده از مرطوب کننده مغذی بدن مثل شیر بدن نیوآ اسموت سنسیشن به صاف نگهداشتن سطح پوست و کمتر شدن ظاهر چاله‌ها کمک می کند.
   

  4 راه آسان برای کاهش پدیداری سلولیت

  • از برس خشک بدن برای افزایش گردش خون استفاده کنید
  • مقداری زیادی آب بنوشید تا خودتان و سلول‌های پوست‌تان تا جای ممکن آبدار بمانید
  • استراحت کنید - ثابت شده رفع اضطراب اثر مثبتی بر دفع سلولیت دارد
  • از محصول متمرکز بر کاهش سلولیت مثل کرم ژل درمان کننده سلولیت نیوآ برای صاف و قوام کردن پوست استفاده کنید - در دو هفته نتایج را مشاهده کنید!
   
  زن-انجام‌دهنده-تمرین-یوگا
  5 تمرین قوام دهنده برای دفع سلولیت

  بخش‌ فوقانى‌-کپل

  با زانوهای خم به پشت دراز بکشید و کفل‌های خود را بالا بیاورید طوری که زانوها، کفل‌ها و قفسه سینه در یک خط مستقیم باشند. ماهیچه‌های نشمین‌گاه را بهم بفشرید و چند ثانیه قبل از پایین آمدن و تکرارکردن نگه دارید.
   
  لانژ-معکوس
  5 تمرین قوام دهنده برای دفع سلولیت

  لانژ معکوس

  طوری بایستید که پاهای‌تان به اندازه عرض کفل‌تان باز باشد و با یک پا از پشت لانژ کنید طوری که زانوها 90 درجه باشند. قبل از انجام همین کار روی پای دیگر به وضعیت ابتدایی برگردید و چند ثانیه نگه دارید.
   
  زن-بلندکننده-ماهيچه ساق‌ پا
  5 تمرین قوام دهنده برای دفع سلولیت

  ایستادن و بلندکردن ماهيچه ساق‌ پا

  روی یک پله بایستید طوری‌که هر دو پاشنه‌تان روی لبه آویزان باشد.  خودتان را تا پاهای‌تان بلند کنید، چند ثانیه نگه دارید و سپس پایین بیایید تا پاشنه‌های‌تان کمی پایین‌تر از پله قرار بگیرند. این حرکت را تکرار کنید.
   
  زن-انجام‌دهنده-اسکوات
  5 تمرین قوام دهنده برای دفع سلولیت

  اسکوات

  طوری بایستید که پاهای‌تان به اندازه عرض کفل‌تان باز باشد و زانوهای خود را خم کنید تا ران‌های شما با زمین همراستا شود. دوباره به آرامی بلند شوید و این حرکت را تکرار کنید. برای افزودن شدت بیشتر، وزنه مناسب خود را انتخاب کنید و همزمان با انجام اسکوات در هر دست یک دمبل نگه دارید.
   
  زن-انجام‌دهنده-استپ آپ
  5 تمرین قوام دهنده برای دفع سلولیت

  استپ آپ

  از پله یا نیمکت استفاده کنید و قبل از پایین رفتن روی همان پا، استپ آپ انجام دهید. این حرکت را تکرار کنید و برای کمی شدیدتر شدن تمرین پاها می‌توانید دمبل هم استفاده کنید.
   
  سبزیجات-پنج-بار-در-روز
  رژیم همه چیز است: نکات تغذیه‌ای برای بهبود سلولیت

  پنج-بار-در-روز خود را فراموش نکنید!

  گنجاندن حداقل پنج میوه و سبزی در رژیم غذایی بصورت روزانه برای سالم نگه داشتن پوست و کاهش پدیداری سلولیت ضروری است.
   
  زن-دارای رژیم-خوردن سالاد
  رژیم همه چیز است: نکات تغذیه‌ای برای بهبود سلولیت

  یک برنامه غذایی را رعایت کنید

  اگر سعی دارید با سلولیت مبارزه کنید، باید یک الگوی غذایی منظم داشته باشید. این کار مغز شما را تربیت می‌کند تا در زمان‌های خاصی منتظر غذا باشد و به شما کمک می‌کند از خوردن اسنک‌های شیرین بین وعده‌های اصلی غذایی فاصله بگیرید.
   
  بلغور جودوسر-خانگی-سالم
  رژیم همه چیز است: نکات تغذیه‌ای برای بهبود سلولیت

  دانه کامل همیشه بهتر است

  دانه‌های کامل مدت طولانی‌تری شما را نیرومندتر نگه می‌دارند و چربی اضافی بدن شما را کاهش خواهند داد. به این ترتیب مشکل سلولیت در دراز مدت بسیار کمتر خواهد شد.
   
  نمک‌پاش-پس زمینه-آبی
  رژیم همه چیز است: نکات تغذیه‌ای برای بهبود سلولیت

  نمک کمتر مصرف کنید‌

  کاهش مصرف نمک مایعات اضافی را از سلول‌های چربی شما دفع می‌کند و پدیداری سلولیت بسیار کمتر می‌شود. افزایش مصرف آب نیز برای این کار مفید است.
   
  زن-دارای-آووکادو
  رژیم همه چیز است: نکات تغذیه‌ای برای بهبود سلولیت

  چربی‌های سالم برای شما خوب هستند

  اگر قصد دارید پدیداری سلولیت را کم کنید، نباید از تمام غذاهای دارای چربی خودداری کنید. چربی‌های سالم، مثل زیتون، ماهی چرب و آووکادو، پوست را آبدار می‌کنند، آن را توپر می‌کنند و چاله‌ها نامحسوس تر می شود.
   
  ماساژ-استخوانی-زانويى‌

  ممکن است درمان سلولیت شما فقط ماساژ باشد

  ماساژ محکم نواحی تحت تأثیر سلولیت باعث افزایش گردش خون می‌شود و سیستم لنفاوی را نیز تقویت می‌کند. این کار به دفع سموم و کاهش سد مایعاتی در نواحی تحت تأثیر کمک می‌کند. از روغن بدن مرطوب کننده مثل روغن بدن محظوظ کننده نیوآ استفاده کنید.
   
  background