قدرت مراقبت ازبروز لکه‌ها

نکاتی برای پوست لکه‌دار و چرب درخشندگی چرب و لکه‌ها پوست را به ناحیه پردردسر تبدیل می‌کند. اگر کنترل لکه‌ها از دست برود، به اضطرابی عاطفی تبدیل می شوند. اما اینها به گذشته پیوسته است. داشتن رخساری بدون لکه حتی با داشتن پوست چرب نیز ممکن است!

اطلاعات ضروری دربارۀ پوست چرب

پوست چرب سبوم بیش از حد نیاز تولید می کند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد: گرایش ژنتیکی، التهاب و نوسانات هورمونی یا سبک زندگی ناسالم غدد سبابه را تحریک می‌کند و کثیفی در پوست ایجاد می‌کند

علت و معلول: نحوه ظهور لکه‌ها

غدد سبابه در ميان‌پوست یافت می‌شوند و بصورت مستقیم با ساقه مو تماس دارد.‌ اگرغدد سبابه سبوم زیادی تولید کنند، ساقه‌های مو پر و مسدود می شوند – و لکه‌ها مشهود می‌شوند. اسیدیته طبیعی پوست به دلیل تولید بیش از حد سبوم، تعادل خود را از دست می دهد. در این صورت باکتری‌ها به روزنه‌ها نفوذ می‌کنند وپوست ملتهب می‌شود.
قدرت مراقبت ازبروز لکه‌ها

این علائم نشانه‌های پوست چرب هستند

 • پوست درخشان: سبوم همچون لایه چربی روی پوست مشهود است
 • روزنه‌های بزرگ پوست: اگر سبوم بسیار زیادی توسط پوست تولید شود، دیواره روزنه‌ها بصورت دائمی بزرگ می شوند
 • رنگ‌ پريدگی: پوست چرب گردش خون خوبی ندارد، بنابراین رنگ پوست اغلب پریده به نظر می‌رسد
 • لکه‌ها در ناحیه تی زوم : پوست پیشانی، بینی و چانه بیشتر تحت تأثیر کثیفی‌ها هستند
   

   

نحوۀ مراقبت از پوست چرب

پوست چرب به توجه و مراقبت ویژه ای نیاز دارد. تولید سبوم باید تحت کنترل باشد تا پوست ظاهر درخشنده کمتری داشته باشد و جوشهای سرسیاه و لکه‌های زشت شکل نگیرد. حتی وقتی پوست چرب دارید، با رعایت رژیم مراقبتی صحیح می‌توانید رخسار تمیزی داشته باشید.

روزنه‌های پوست را هم تمیز کنید

پاکسازی کامل برای پوست چرب بسیار مهم است. با این حال، از صابون استفاده نکنید، زیرا پوست صورت را بصورت غیرضروری خشک می‌کنند و تولید روغن‌های پوست را نیز تحریک می‌کنند. اسکراب شستشوی روزانه ضدلکه نیوآ با عصاره پوست ماگنولیا پاکسازی کامل انجام می‌دهد، درخشندگی را کم می‌کند و روزنه‌ها را باز می‌کند. این کار باعث می‌شود باکتری‌ها بطور مؤثری تحت کنترل باشند و ظاهر پوست بهتر شود. پوست خود را بعد از پاکسازی با تونر باقوام کنید. تونرهای با الکل کم، اثر ضدعفونی دارند و برای پوست چرب بسیار مناسب هستند. به ناحیه‌ توجه کنید: استریپ‌های بهسازی پاکسازی نیوآ، کثیفی‌های پوست را بطور کامل پاک می‌کنند و جوش‌های سرسیاه را ازبین می‌برند. برای انجام اقدامات مؤثر علیه لکه‌ها و کثیفی‌هابهترین کار این است که از تمام محصولات یک سری, مثل محصولات ضدآلودگی نیوآ استفاده کنید، زیرا این محصولات مکمل یکدیگرند.

پوست خود را درخشان کنید!

اگر پوست چرب دارید، باید همیشه از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، زیرا پوست چرب هم باید در برابر سرما، گرما و سایر اثرات زیست محیطی محافظت شود. ژل ها و مایع‌های ظریف نیز خیلی خوب هستند. دقت کنید مرطوب‌کننده شما حتماً عناصر ضدباکتری و تسکین دهنده پوست داشته باشد. مرطوب‌‌کننده ضدلکه نیوآ با عصاره پوست ماگنولیا اثر مات و مرطوب کنندگی دارد.

روش‌های مبارزه با لکه‌ها

نکاتی برای داشتن پوست بدون لکه: چطور یک قدم از لکه‌ها جلوتر باشیم!

 •  خودداری از عوامل سوزش‌آور: از گرما، سایش و پاکسازی زبر دوری کنید، زیرا پوست چرب خیلی حساس به این عوامل واکنش نشان می‌دهد. 
 • چربی اضافی را محدود کنید: پودرهای مات و مواد آرایشی بدون چربی سبوم اضافی روی صورت را جذب می‌کنند. اگر متوجه هستید که صورت‌تان بسیار درخشان است، می‌توانید با استفاده از دستمال کاغذی سبوم اضافی را به آرامی دفع کنید. 
 • اسکراب‌ها و ماسک‌های پوستی برای دفع لکه‌ها: با اسکراب ملایم و سپس قوام و رطوبت‌دادن با ماسک می‌توانید 2 تا 3 بار در هفته سلول‌های مرده و کثیفی‌های پوست را از بین ببرید. >
 • رفتن به سالن زیبایی: مرتب نزدیک درمان‌گر حرفه‌ای زیبایی بروید تا پوست‌تان را پاکسازی کند. این کار بهبودی ماندگار در ظاهر پوست‌تان ایجاد می‌کند. 
 • تغییر تغذیه و عادات: سبک زندگی ناسالم مثل سیگارکشیدن یا اضطراب داشتن اثری منفی بر ظاهر پوست شما خواهد داشت. دقت کنید حتماً غذاهای سالم بخورید و مایعات زیاد بنوشید.

درمان‌های خانگی طبیعی

با گیاهان دارویی نیز می‌توانید با لکه‌ها و کثیفی‌های صورت مبارزه کنید. برای مثال، گلبرگ‌های همیشه بهار دارای عناصر ضدالتهابی هستند. دمنوش گلبرگ‌ها را برای خود آماده کنید. دمنوش را می‌توان روی پنبه گذاشت که می‌توان چند ثانیه آن را روی پوست گذاشت.‌ 

حمام بخار پاکسازی سریع و ساده نیز با لکه‌ها و جوش‌های سرسیاه مبارزه می کند. چند قطره از عصاره بابونه در آب داغ بریزید، یک حوله روی سر خود بگذارید و حدود 5 دقیقه صورت خود را بخار نگه دارید. بخار داغ روزنه‌های پوست را باز خواهد کرد. بعد، پوست قادر خواهد بود ماسک پاکسازی را خیلی خوب جذب کند.
مراقبت در برابر لکه‌ها
گلبرگ‌های همیشه بهار یا بابونه یا  کمپرس یا حمام بخار.

ماسک صورت دست ساز

در یک دقیقه ماسک مراقبتی صورت ایجاد کنید
product-stage-bg