سؤالاتی درباره مراقبت از صورت دارید؟

پاسخ‌های پرسشهای متداول خود را اینجا پیدا کنید.

1. چرا رطوبت برای پوست صورت بسیار مهم است؟
آب نقش مهمی در داشتن پوست سالم و باطراوت دارد. لایه سطحی پوست  دارای حدود 10 تا 30 آب است، و لایه‌های عمیق‌تر آب بیشتری دارند. پوست دارای تعادل مطلوب رطوبت منعطف و نرم است و عملکرد مانعی بی‌عیبی دارد. رطوبت ناکافی پوستی زبر و رنگ پریده ایجاد می‌کند. پوست خشک کشسانی خود را از دست می‌دهد و ترک‌های بسیار ریزی ایجاد می‌شود که عملکرد محافظ پوست را دچار نقص می‌کند. به همین دلیل، رطوبت برای داشتن پوستی با ظاهری سلام و متعادل بسیار مهم است. محصولات مراقبت از صورت نیوآ به رطوبت‌رسانی و تغذیه پوست شما کمک می‌کنند.

2. مراقبت مؤثر برای پوست خشک صورت چیست؟
بهترین راه مراقبت از پوست خشک، تعادل مناسب پاکسازی ملایم و مراقبت مرطوب کننده و تغذیه کننده است. محصولات نیوآ برای پوست خشک صرفاً برای برآوردن همان نیازها ساخته شده‌اند. توصیه‌های مبتنی بر نوع پوست روی محصول موجود است. محصولات پاکسازی نیوآ برای پوست خشک، آرایش و آلودگی‌ها را آرام و کامل از بین می‌برد. همچنین ملایم هستند و همزمان تعادل رطوبتی پوست را حفظ می‌کنند. محصولات مراقبتی نیوآ رطوبت غنی و لیپید برای پوست عرضه می‌کنند. آنها سد محافظتی پوست را حمایت می‌کنند و از بی‌آبی جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، پوست را تغذیه می‌کنند تا ظاهری سالم و صاف داشته باشد. نیوآ محصولات ویژه‌ای برای پوست خشک عرضه می‌دارد مثل محصول مراقبتی روزانه تغذیه کننده نیوآ، شیر پاک‌کننده پرورش‌دهنده نیوآ یا کرم پاک‌کننده ملایم نیوآ.

3. چه عواملی باعث خشکی پوست صورت می‌شوند؟

لایه شاخی پوست (قشر طبقه شاخی) با لایه هیدرو-لیپید پوشانده شده است.  آنها با هم سد محافظتی ایجاد می‌کنند که وظیفه دارد تعادل رطوبت پوست شما را حفظ کند و پوست را در برابر عفونت باکتری‌ها مراقبت کند. آسیب به این سد محافظتی منجر به آب‌زدایی پوست می‌شود. بنابراین عوامل داخلی و بیرونی می‌توانند از عوامل ایجاد پوست خشک باشند. عوامل خارجی شامل اثرات آب‌وهوایی مثل باد، هوای مرکزی گرم، رطوبت کم هوا، دمای بالا و پایین و اشعه فرابنفش می‌شوند. علاوه بر اینها، عادات شخصی شما مثل استفاده افراطی از محصولات پاک‌کننده مهاجم و نیز برخی داروها، اضطراب، دریافت ناکافی مایعات و عادات رژیمی خاص نیز نقشی مهمی دارند. علاوه بر این، عوامل درونی مثل اثرات هورمونی، بیماری یا پیرشدن پوست از دلایل پوست خشک است.

4. چرا باید از محصولات پاکسازی مخصوص صورت استفاده کنم؟
پاکسازی اولین مرحله نگهداری از زیبایی طبیعی و ظاهر سالم پوست است. محصولات پاک‌کننده صورت نیوآ، صورت را بدون خشک کردن یا جذب لایه محافظتی اسید، آرام و کامل از آرایش، سبوم و آلودگی‌ها پاک می‌کنند. همچنین به ویژگی‌های خاص انواع پوست توجه دارند. پوست برای مراحل مراقبتی بعدی کاملاً آماده است.

5. برای سوراخ‌های بزرگ روی پوست چه کار می‌توان کرد؟
مرحله اول، پاکسازی روزانه برای ازبین بردن سبوم اضافی پوست با محصولات شستشوی است و بعد از بر اساس نوع پوست باید از تقویت کننده/تونر صورت استفاده کرد. همچنین، ماسک صورت پاک‌کننده عمیق یا اسکراب صورت 1 تا 2 بار در هفته استفاده شود. درباره محصولات مراقبتی صورت نیوآ، محصولات مرطوب‌کننده ملایم توصیه می‌شوند.

6. هر چند وقت می‌توانم از محصول لایه‌بردار برای پوست خودم استفاده کنم؟
اسکراب صورت را برای پوست عادی، ترکیبی یا لکه‌دار می‌توان 1 تا 2 بار در هفته استفاده کرد و اثرات پاکسازی محصولات پاک‌کننده صورت را افزایش داد. سبوم و آلودگی‌ها با محصول لایه بردار نیوآ آرام و کامل شسته خواهند شد و سلول‌های مرده پوست با پردازش مکانیکی ظریفی در لایه بالایی پوست پاک خواهند شد. نیوآ محصولات لایه بردار مخصوصی مثل اسکراب ترمیم کننده پوست نیوآ یا پاک‌کننده 3 در 1 ضدلکه نیوآ را پیشنهاد می‌دهد. افراد دارای پوست حساس نباید بیش از حد از لایه بردارها استفاده کنند و باید حتماً مطمئن شوند  محصول برای پوست حساس آنها مناسب است یا خیر.

7.  مزیت استفاده از تونر علاوه بر پاک‌کننده صورت چیست؟
محصولات پاک‌کننده پوست را به آرام و کامل از آرایش، سبوم و آلودگی‌ها پاک می‌کنند. آب ریزواره جدید به پاکسازی آرام ریمل محلول در آب نیز کمک می‌کند. تونر مخصوصاً به پاکسازی پوست صورت شما کمک می‌کند. بقایای باقیمانده را پاک می‌کند و پوست شما را تازه و بارطوبت می‌کند. تونر نیوآ برای پوست خشک یا حساس ویژگی تسکین‌دهندگی دارد در حالی‌که تونر آکوا افکت نیوآ اثر مات کنندگی برای پوست مختلط ارائه می‌کند. بصورت کلی، حس پوستی تازه و عالی و عمیقاً پاکیزه را به پوست شما می‌دهد.

8. مزیت استفاده از محصول مخصوص مراقبت از چشم برای اطراف چشم من چیست؟
پوست اطراف چشمان شما در مقایسه با سایر بخش‌های پوست صورت بسیار خاص است. پوست اطراف و زیر چشم بسیار نازک است و بافت چربی زیرپوستی ضعیف‌تری دارد. بسیار حساس است و نسبت به تغییرات بدن مخصوصاً تغییرات مربوط به نگهداری یا توزیع آب واکنش نشان می‌دهد. نتایج این تغییرات بدلیل این حساسیت در ابتدا در ناحیه اطراف چشم و بصورت دایره‌های تیره یا خطوط ظریف قابل مشاهده است. محصولات مراقبت از چشم نیوآ مثل مراقبت از چشم ضدچروک Q10 نیوآ بسیار ملایم و بدون رایحه هستند و به کاهش چروک‌ها و دایره‌های تیره زیر چشم کمک می‌کنند تا پوستی ظریف‌تر و براق برای شما به ارمغان بیاورند.

9. چرا عصرها باید کرم مخصوص شب را استفاده کنم؟
پوست در عصر و شب آرام‌تر است و روند بازسانی تقسیم سلولی سرعت می‌گیرد. به همین دلیل حمایت از فرآیند بازسازی مهمترین عملکرد یک محصول شبانه است که رطوبت و مراقبت را نیز ارائه می‌کند. در نتیجه، باید از فرصت برای ارائه کرم‌های مخصوص و سازگار استفاده کرد. علاوه بر اثر بازسازی بیشتر محصولات مراقبتی شبانه، ترکیب آنها با محصولات مراقبتی روزانه نیز فرق دارد چون دیگر محافظت از اشعه فرابنفش را که در طول شب ضروری نیست ارائه نمی‌دهند.

10. چه چیزی باعث می‌شود پوست من زودهنگام پیر شود؟
دلایل زیادی هستند که در پیری زودرس مؤثر هستند. مهمترین عامل اشعه فرابنفش در نور خورشید است اما سایر عوامل بیرونی مثل سبک زندگی ناسالم یا اضطراب روانی نیز در پیرشدن زودهنگام مؤثر هستند. این عوامل شکل گیری بیشتر رادیکال های آزاد در پوست را دامن می‌زنند که علت اصلی پیرشدن زودهنگام پوست است.  نیوآ محصولات مراقبتی ویژه دارای SPF خود مثل کرم مراقبتی روزانه مرطوب کننده نیوآ با SPF 15 یا کرم روزانه ضدچروک Q10 با SPF 15 یا SPF 30 را پیشنهاد می‌دهد.

11. آیا محصول مراقبتی روزانه دارای ویژگی محافظت در برابر آفتاب هستند؟
عامل تنش اصلی پیرشدن زودهنگام پوست شما اشعه فرابنفش در نور خورشید است. در نتیجه، محصولات مراقبت از صورت نیوآ با فیلترهای فرابنفش به کاهش اثر فرابنفش روی پوست صورت شما کمک می‎کنند. بطور کلی، اثر اصلی مرطوب‌کننده افزایش مقدار رطوبت در پوست است که باعث می‌شود پوست تازه‌تر و آرام‌تر به نظر برسد. مرطوب کننده دارای فیلترهای فرابنفش از پوست شما در برابر اشعه های UVA/UVB نیز محافظت می‌کنند. از آنجایی که سطوح محافظتی محصولات مراقبت از صورت نیوآ فرق دارند، یادداشت‌های بسته بندی را برای اطلاع دقیق از SPF محصول انتخابی خود همیشه بررسی کنید. محصولات مراقبت از صورت دارای SPF نیوآ مثل کرم مراقبتی مرطوب‌کننده روزانه با SPF 15 از پوست شما در برابر نور خورشید روزانه مراقبت می‌کند. در صورتی که محصولات ضدآفتاب مخصوصی نیاز دارد مثل زمان حمام آفتاب یا شنا در نور شدید آفتاب، محصولات ضدآفتاب مخصوص نیوآ برای شما مناسب خواهند بود.

12. آیا استفاده از محصولات مراقبت از پوست متفاوت در تابستان و زمستان ضروری است؟
شرایط پوست صورت با تغییرات فصلی عوض می‌شود. پوست در زمستان معمولاً خشک‌تر از تابستان است.  اگرچه نوع پوست هم در طول سال ممکن است عوض شود، تغییرات رفتاری پوست ممکن است کم یا زیاد باشد. اگر محصول مراقبت از پوستی پیدا کردید که در طول سال از پوست صورت شما به خوبی محافظت می‌کند، نیازی نیست از محصول دیگری استفاده کنید. با این وجود، اگر حس می‌کنید پوست شما به اندازه محافظت نشده یا رطوبت کافی ندارد، باید از محصولاتی قوی‌تر و مرطوب‎کننده‌تر مثل کرم مراقبت روزانه مرطوب کننده نیوآ یا کرم مراقبت روزانه تغذیه کننده نیوآ در زمستان استفاده کنید.

13. "غیرکمدوژنیک یا جوش زدایی" به چه معناست؟
محصولاتی "جوش زدا" هستند که ثابت شده سوراخ‌های ایجادکننده چربی دانه را مسدود نمی‌کنند. عوامل متعددی در شکل گیری جوش‌های سرسیاه نقش دارند. یکی از عوامل احتمالی سربوم اضافی است که منجر به انسداد غدد سبابه می‌شود و درنتیجه پوست را برای ایجاد جوش‌های سرسیاه تحریک می‌کند. محصولات پاکسازی جوش زدا و مراقبت از پوست مخصوصاً برای پوست‌های لکه‌دار (اساساً پوست چرب و ترکیبی) ساخته شده اند.

سؤالات بیشتری دارید؟

لطفاً با استفاده از فرم ارتباط آنلاین با ما در تماس باشید.
product-stage-bg