سؤالی درباره دئودورانت ها دارید؟

پاسخ‌های پرسشهای متداول خود را اینجا پیدا کنید.

1. تفاوت بین دئودورانت و ضدتعریق -آنتی پرسپیرانت-چیست؟
دئودورانت‌ها با باکتری‌هایی که مسئول تولید بوی بدن هستند مبارزه می‌کنند. دارای فعال‌های بوزدایی هستند که مانع رشد باکتری می‌شوند یا حتی تعداد باکتری‌ها را در زیر بغل کاهش می‌دهند. 
ضدتعریق‌ها دارای فعال‌ها ضدعرق هستند - مثل نمک‌های آلومینیوم که تولید عرق را از غدد عرق کاهش می‌دهند زیرا پلاک‌های ژل موقتی در بخش‌های بالاتری سوراخ‌های عرق زا ایجاد می‌کنند. این پلاک‌ها بعد از مدتی با کنش مکانیکی و فرآیند طبیعی بازسازی پوست از بین می‌روند. ضدتعریق‌ها همچنین اثر بوزدایی دارند زیرا به دلیل pH کمتر و کاهش رطوبت زیر بغل مانع رشد باکتری‌ها می‌شوند.

2. چرا ضدتعریق‌های نیوآ دارای نمک‌های آلومینیوم (مثل ACH) هستند؟
بسیاری افراد دوست دارند علاوه بر کاهش عرق و مبارزه با بوی بدن توسط دئودورانت از ایجاد لکه روی لباس‌هایشان نیز جلوگیری کنند. تمام ضدتعریق‌های مؤثر دارای نمک‌های آلومینیوم (مثل آلومینیوم کلروهیدرات) هستند. این نمک‌ها در بخش‌های بالاتر سوراخ‌های عرق زا،  پلاک ژل موقتی ایجاد می‌کنند. در نتیجه، عرق کمتری تولید می‌شود.  این پلاک‌ها بعد از مدتی در نتیجه اصطکاک و فرآیند طبیعی بازسازی پوست از بین می‌روند.
نمک‌های آلومینیوم بیش از یک قرن است بصورت ایمن در ضدتعریق‌ها مورد استفاده بوده اند. بطور کلی، عناصر استفاده شده در مواد آرایشی بشدت توسط دستورالعمل مواد آرایشی اروپا کنترل می‌شوند و در سطح ملی و اروپایی در معرض کنترل‌های ایمنی و تحلیل‌های علمی شدید و سختگیرانه هستند.

3. چرا عرق می‌کنیم؟

عوامل متعددی در عرق کردن ما اثر دارند. دمای افزایش یافته بدن بدلیل فعالیت جسمانی و یا دمای بالای هوا می‌تواند کل بدن را دچار تعریق کند. این نوع عرق کردن به منظور تنظیم دمای بدن با افت گرمایی تبخیری صورت می‌گیرد. عرق توسط غدد عرق اکرین رها می‌شود و اساساً دارای آب و نمک است.
بدلیل تنش عاطفی یا روانی نیز ممکن است عرق کنید. در این صورت، بیشتر زیربغل، کف پا، کف دست و پشانی عرق می‌کند. این نوع عرق توسط غدد عرق اکرین و نیز آپوکرین ایجاد می‌شود. عرق آپوکرینی دارای لیپید و پروتئین است که توسط باکتری‌های پوست متابولیزه می‌شوند و در نتیجه بوی خاص بدن را ایجاد می‌کنند.  عرق حاصل از اضطراب بخشی از واکنش تکاملی قدیمی به موقعیت‌های تهدیدکننده (واکنش "جنگ و گریز") است و نقش مهمی در ارتباطات غیرکلامی ما دارد. برای مقابله با این عرق خاص حاصل از اضطراب، اسپری‌های محافظتی استرس و مالیدنی نیوآ را برای زنان و مردان ساخته ایم.

4. آیا جلوگیری از عرق با استفاده از ضدتعریق‌ها مضر است؟
تنظیم حرارت بدن با استفاده از ضدتعریق‌ها تحت تأثیر قرار نمی گیرد. قسمت‌های زیربغل تا 200 سانتی‌متر مربع هستند که تنها حدود 1 درصد کل سطح بدن را تشکیل می‌دهد. در نتیجه این ناحیه بسیار کمتر از آن است که بتواند بر تنظیم حرارت بدن اثر بگذارد. ایمنی ضدتعریق‌ها در تحقیقات زیادی ثابت شده و استفاده از آنها در محصولات آرایشی تأیید شده است.

5. چرا بدن ما بو می‌دهد؟
عرق تازه مایع بدون بویی است. تنها وقتی باکتری‌های پوست در زیربغل عناصر خاص عرق مثل لیپیدها و پروتئین‌ها را متابولیزه (تجزیه) می‌کنند بوی بد ایجاد می‌شود. زیربغل شما شرایط ایده‌آلی را بدلیل رطوبت، pH بالاتر و داشتن منبع تغذیه عالی برای غدد عرق و سبوم در این ناحیه، برای رشد باکتری‌های پوستی دارد.

6. چرا باید اسپری ضدتعریق یا دئودورانت نیوآ را تکان دهم؟
اسپری‌های ضدتعریق (مثل اسپری درای نیوآ) باید خوب تکان داده شوند تا پودر فعال ضدتعریق (نمک آلومینیوم) بصورت یکنواخت در قوطی توزیع شود. درغیر اینصورت، محصول بصورت غلیظ اسپری می‌شود و ممکن است دریچه را مسدود کند یا اثرات آن روی لباس یا پوست باقی بماند. اسپری‌های دئودورانت پایه-الکل نیوآ (مثل محصولات فرش نیوآ- فرش پیور، فرش نچرال، فرش فلاور و فرش کامفورت) نیازی به تکان دادن ندارند.

7. آیا استفاده از دئودورانت‌ها باعث ایجاد لکه زرد روی پارچه می‌شود؟

لکه زرد بر اساس تعامل پیچیده لیپیدهای پوست، سبوم، شوینده لباسشویی و فعال ضدتعریق ایجاد می‌شود. طبق تجربیات ما، عوامل متعددی دخیل هستند، مثل دفعات کاربرد، میزان ضدتعریق استفاده شده، دفعات عوض کردن لباس، شدت شستن البسه، ترکیب مجزای عرق، محتویات مواد معدنی یا عناصر کمیاب در آب شیر و ساختار خود پارچه. بهترین راه کاهش لکه‌های زیاد در لباس شما این است که اجازه دهید محصول دئودورانت قبل از لباس پوشیدن بصورت کامل خشک شود.
با این حال، باید توجه داشت که لکه‌ها زرد بدون حضور عناصر ضدتعریق مثل لکه‌های زرد قه هم ظاهر می‌شوند زیرا لیپیدهای پوست به همراه ذرات کثیفی هوا لکه‌های مقاومی ایجاد می‌کنند که براحتی از بین نمی‌رود. لکه انداختن در برخی موارد بخاطر تراوش رنگ‌های پارچه است. افرادی که دوست دارند ظهور لکه‌های زرد روی لباس‌ها را کم کنند، نیوآ اینویزیبل برای محصولات سیاه و سفید جالب خواهد بود.

8. برای از بین بردن لکه‌های زرد چه کار می‌توانم بکنم؟
لکه‌های زرد موجود با شستن زیاد / مکرر البسه از بین رفتنی یا کم شدنی نیست؛ گاهی شستن لکه‌ها را سفت‌تر می‌کند.
در صورت مشاهده لکه، البسه خود را قبل از شستن با شوینده البسته در آب سرد خیس کنید. در بسیاری موارد خیساندن لباس در اسید سیتریک 5% برای 24 ساعت، لکه‌ها را با موفقیت از بین برده است. بسیار مهم: قبل از شستن البسه با چرخه شستن معمول با شوینده مایع در دمای 30 درجه، آنها را با آب تمیز خیس کنید؛ با این حال، نمی‌توانیم تضمین کنیم که روند فوق برای تمام لکه‌ها و البسه موفقیت آمیز باشد. برای پارچه‌های ظریف و رنگی و البسه دارای دکمه‌های "صدف مرواریدی" مراقب باشید چون محلول اسید ممکن است به آنها آسیب بزند. لطفاً محصول را قبل از استفاده واقعی روی لکه نامشهودی آزمایش کنید. 
هشدار: مراقب باشید اسید سیتریک در صورت تماس با پوست (التهاب آور و حساس کننده)، تماس با چشم (التهاب آور)، بلعیدن و تنفس (التهاب آور) خطرناک است. تماس با پوست ممکن است تورم و تاول ایجاد کند. آسیب بافتی به قدرت تماس بستگی دارد. به همین دلیل،
 
9.شدیداً توصیه می‌کنیم موقع دستکاری اسید سیتریم عینک‌های محافظتی بپوشید و غبار اسید سیتریک را تنفس نکنید. آیا استفاده از دئودورانت‌ها باعث ایجاد لکه سفید روی پارچه می‌شود؟
برخی دئودورانت‌ها، و دقیق‌تر ضدتعریق‎ها، که دارای نمک آلومینیوم مثل آلومینیوم کلروهیدرات (ACH) هستند ممکن است در شرایط خاص و استفاده نادرست لکه‌های سفیدی بر لباس باقی بگذارند. موقع استفاده از اسپری‌های ضدتعریق (مثل درای دئودورانت نیوآ) باید محصول را خوب تکان دهید تا چودر کلروهیدرات آلومینیوم بصورت یکنواخت در قوطی و سپس روی پوست پخش شود. برای جلوگیری از لکه‌های سفید، تمام محصولات ضدتعریق باید قبل از پوشیدن لباس بصورت کامل روی پوست جذب یا خشک شوند. لکه‌های سفید روی البسه معمولاً با برس از بین می‌روند.  افرادی که دوست دارند ظهور لکه‌های سفید روی لباس‌ها را کم کنند، نیوآ اینویزیبل برای محصولات سیاه و سفید جالب خواهد بود.

10.  آیا محصول من بدون الکل است؟
در واقع، واژه "الکل" به لحاظ شیمیایی به انواع مختلفی از ترکیبات گفته می‌شود. همگی شبیه هم هستند و گروه خاصی از اتم‌ها را در مولکول خود دارند. با این حال، اصطلاح "الکل" بطور کلی یا محاوره‌ای به ماده اتانول (نام شیمیایی: اتیل الکل) گفته می‌شود که نوع نوشیدنی الکل است. هر محصولی با برچسب "بدون الکل" بدون اتانول و در نتیجه بدون "الکل" یا "الکل دنات" است، گرچه ممکن است کلمه الکل در لیست عناصر (INCI) مشاهده شود (مثل الکل استئاریل).

11.  بعد از اصلاح چه مدتی برای استفاده از ضدتعریق دارای آلومینیوم باید صبر کنم؟ 
بعد از اصلاح، بخش کمی از بیرونی‌ترین لایه پوست از بین می‌رود، اما پوست و موانع آن لزوماً آسیبی نمی‎بینند. با این حال، ممکن است آسیب‌های کمی رخ دهد. در این صورت، تا وقتی پوست ملتهب یا آسیب دیده است نباید از دئودورانت‌های دارای آلومینیوم استفاده کرد. اگر پوست زیربغل به دلایل دیگری ملتهب شده یا آسیب دیده، ضدتعریقی نباید استفاده شود.

12.  آیا استفاده از دئودورانت‌ها باعث ایجاد لکه رنگی روی پارچه (سبز، قهوه ای، قرمز، آبی) می‌شود؟
گسترش لکه‌های رنگی روی پارچه شبیه لکه‌های زرد است. رنگ سفت لکه‌ها ممکن است تحت تأثیر فلزات کمیاب موجود در آب شیر (مثل قلع، منگنز و آهن) قرار گیرند. در برخی موارد، اثرات رنگی ممکن است تحت تأثیر عوامل سفیدکننده فلورسنت (براق کننده‌های نوری) باشند. لکه‌های رنگی روی لباس‌های کم رنگ نیز ممکن است وقتی ظاهر شود که بخش رنگی لباس، بالا یا پایین پوشیده شده، بدلیل ترشح رنگ خود را از دست دهد. این فرآیند اغلب وقتی رخ می‌دهد که ماده رنگی ضدعرق نباشد.

سؤالات بیشتری دارید؟

لطفاً با استفاده از فرم ارتباط آنلاین با ما در تماس باشید.
Product-stage-bg