کندن مو عنوان

از صاف تا ابریشمی صاف: نکاتی ساده برای کندن مو

ظریف‌ترین نکات و مؤثرترین روش‌ها.
کدام نوع مو کندن برای شما مناسب است؟ گزینه‌های زیادی برای کندن مو از بدن شما وجود دارد. برخی ملایم‌تر، سریعتر، کامل تر و برخی نیز بادوام‌تر هستند. ما به شما کمک خواهیم کرد بهترین گزینه را بر اساس نیازهای خودتان انتخاب کنید.

با مو و ته‌ ريش‌ خداحافظی کنید

کوتاه و خوشایند: روش‌های بیشتر کندن مو

  • کرم‌ها و ژل های موبر بر عناصری اثر دارد که کراتین را تجزیه می‌کند و باعث می‌شود مو سریع و کامل بدون درد کنده شود. 
  • برای کندن مو، کرم را روی قسمت‌هایی بمالید که می‌خواهید موهایشان را بزنید و تقریباً ده دقیقه منتظر بمانید. سپس کرم و مو به‌سادگی و با یک کاردک کنده می شوند. مو بعد از 5 تا 7 روز رشد می‌کند، ولی این‌بار نرم‌تر از قبل است.
  • اگر پوست حساس دارید و زخمی یا دچار آفتاب سوختگی شده، مراقب باشید! نکته ما: تحمل خود را در یکی از قسمت‌های نامشهود مثل بخش نرم‌ و خمش‌پذير بازو امتحان کنید. 
  • تقریباً 7% زنان برای کندن موهای ناخواسته خود، تیغ برقی را ترجیح می‌دهند. سرهای اصلاح آن به آرامی روی پوست سر می‌خورد و مو را بصورت مستقیم از روی سطح پوست می‌کند. این کار ساده و سریع صورت می‌گیرد، اما باید هر 2 تا 3 روز دوباره تکرار شود.
  • اگر دوست دارید موی خود را بصورت دائمی بکنید، باید روش لیزر را مد نظر داشته باشید. این روش شامل ضربات ملایم به عمق پوست، گرم کردن ریشه پوست و از بین بردن آن می شود. پوست و بافت در این فرآیند آسیب نمی بینند. با این حال، این روش اصلاح تنها باید توسط متخصص حرفه‌ای یا متخصص‌ امراض‌ پوست‌ انجام شود.

هرگز بدون فوم یا ژل اصلاح نکنید

مهم نیست چقدر عجله دارید – هرگز موقع اجرای اصلاح خیس، بدون استفاده از فوم یا ژل اصلاح کاری نکنید. این محصولات باعث می‌شود لایه‌ای روی پوست ایجاد شده و بدین صورت حرکت آرام و ملایم تیغ را تضمین می‎کنند. همچنین دارای عناصری هستند که پوست را قبل از اصلاح تسکین می دهد. اگر موقع کندن مو از چنین محصولاتی استفاده کنید، از زخم شدن، قرمزی یا ایجاد لکه های کوچک پوستی پیشگیری می کنید و قادر خواهید بود از داشتن پوستی بسیار نرم و ابریشمی شادمان شوید.

نکته ما برای اپیلاسیون و موم انداختن: وقتی پوست خشک و بدون چربی باشد، این‌ها بهترین نتیجه را می‌دهند. بنابراین 24 ساعت قبل از اپیلاسیون کردن نیاز نیست کرم روی نواحی مدنظر بمالید.

اما لطفاً مراقب باشید: نکته ضروری به ذهن بسپارید

هر کدام از روشهای موکندن باعث التهاب و کشش پوست می‌شود. در نتیجه، باید پوست را قبل از موکندن بخوبی آماده کرد و با مراقبت دلسوزانه بیشتری با آن برخورد کرد.

بعد از ملایم کندن مو

توصیه های ما برای شما