قدرت-لمس-تصویر کوچک

قدرت لمس را بشناسید

تماس با پوست ما را از لحاظ جسمی و روحی تقویت می‌کند

قدرت لمس و اثر آن بر زندگی‌مان از کودکی تا بزرگسالی را کشف کنید. نحوۀ عملکرد لمس و سایر موارد را درک کنید.

قدرت لمس — درک علم

لمس کردن تنها لمس سطح پوست نیست — با گیرنده‌های لمس تعامل می کند تا با نورون‌ها پیام‌هایی را به کل بدن ارسال کند.

حس اعتماد

مادر-با-دختر-کنار-ساحل

حس اعتماد را می‌توان براحتی بخشی از عادت روزانه کرد. لمس و نزدیکی اعتماد ایجاد می‌کند و آنها برای رشد کودک بسیار مهم هستند. حس مهم لامسع را می‌تواند با مالیدن ملایم نیوآ کرم ترکیب کرد.

حس لامسه‌ واقعاً چطور کار می‌کند؟

شما در بدن خود حدود 5 میلیون گیرنده لمسی زیر پوست دارید. هر جا درد، لمس یا فشار دمایی حس کنید، این گیرنده‌ها سیگنال‌هایی الکتریکی به نورون ارسال می‌کنند، سپس این پیام از طریق ستون‌ فقرات‌ و بقیه موارد به مغز منتقل می شود. 

کار اصلی این گیرنده‌ها محافظت از بدن است. برای مثال، اگر این گیرنده‌ها سیگنالی ارسال کنند که شما درد دارید یا خیلی سردتان است، مغز با یک واکنش مناسب پاسخ می دهد. این پاسخ ممکن است فرفری شدن بخاطر درد توپ یا لرزش بدن در پاسخ به دما باشد.

قدرت لمس در زندگی روزمره

حس لامسه در بزرگسالان نیز مثل کودکان، به خصوص در زمان‌های مریضی یا اضطراب، آرامش‌بخش و تسکین دهنده است.

دستگاه حسهاى تنى در عمل

دستگاه حسهاى تنى به ما اجازه می‌دهد لمس، درد، فشار، گرما و حرکت را تجربه کنیم. این دستگاه به شبکه‌ای از حسگرها در سرتاسر بدن وابسته است که وقتی گرما یا فشار روی آنها باشد، فعال می شوند.

برای اینکه بدن شما متوجه شود در نواحی مختلف چه اتفاقی رخ می‌دهد، این حسگرها اطلاعاتی را با نورون‌ها به مغز ارسال می کنند. در عوض، اینها نیز از طریق ستون فقرات سیگنال به مغز ارسال می کنند.

مغز نیز این پیام‌ها را رمزگشایی می‌مکنند تا حس آنها مثل: درد، لمس یا حرارت را درک کند.

واقعیات تفریح حسی

زن-باردار

آیا می‌دانستید که نوزادان قبل از اینکه از شکم مادر بیرون بیایند حس لامسه را آموخته اند؟ وقتی در شکم مادر آنها را لمس کنید و آنها حس کنند، حرکت می‌کنند. نوزادان از حس لامسه برای جستجو و نوعی راحتی استفاده می کنند. به همین دلیل است که بعد از تولد دوست دارند، محکم قنداق شوند.

background

قدرت لمس و مراقبت از پوست خود با کرم را در آغوش بگیرید