سؤالاتی درباره مراقبت در برابر آفتاب دارید؟

پاسخ‌های پرسشهای متداول خود را اینجا پیدا کنید.

م1. پوستم چطور برنزه می‌شود؟
اشعه‌های فرابنفش خورشید سلول‌های رنگدانه پوست را تحریک می‌کنند تا ملانین رنگدانه قهوه‌ای را بعنوان معیار دفاعی ایجاد کنند. ملانین بصورت طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و اشعه فرابنفش را جذب می‌کند و با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. تولید ملانین واکنش طبیعی محافظتی طبیعی ما به نور خورشید است. تشخیص این نکته که توانایی تولید برنزه‌شدگی یا رنگ طبیعی پوست فرد بر احتمال آسیب پذیری پوست اثر دارد بسیار مهم است.

2. عیار محافظت در برابر آفتاب (SPF) به چه معناست؟

SPF مدت زمانی است که بدون آفتاب سوختگی می‌توانید، بسته به توانایی‌های محافظتی پوست خود  زیر نور آفتاب بمانید (مثلاً ممکن است کسی بتواند 10 دقیقه بدون آفتاب سوختگی زیر نور آفتاب بماند، بنابرین محصولی با SPF 10 این رقم را در زمان "خودمحافظتی" ضرب خواهد کرد (10*10 = 100 دقیقه). در نتیجه، محافظت در برابر آفتاب به نوع پوست شما نیز بستگی دارد. مهمتر از همه، محافظت در برابر آفتاب تنها در شرایطی بصورت کامل انجام می‌شود که مقدار کافی از محصول استفاده شده باشد. 2 میلی گرم/سانتی متر مربع در هر بار استفاده توصیه شده؛ بدین معنا که حدود 1 انگشت از محصول برای صورت کافی است یا 2 تا 3 قاشق غذاخوری از محصول برای بدن یک فرد بزرگسال معمولی کافی خواهد بود.

3. مقدار درست مصرف چقدر است؟
محافظت ارائه شده توسط محصولات محافظت در برابر آفتاب بسته به مقدار استفاده شده متفاوت خواهد بود. درنتیجه، محصول محافظت در برابر آفتاب باید در تمام بخش‌های پوست بصورت کافی استفاده شود. پشت گردن، جلوی بخش بالای قفسه سینه و پشت پاها اغلب از اعضای فراموش شده بدن هستند. استفاده از محصولات محافظت در برابر آفتاب یکی از عوامل اصلی محافظت مؤثر در نور آفتاب است: همیشه قبل از مواجه با آفتاب استفاده کنید تا محافظت از ابتدا تضمین شود. هر بار استفاده برابر است با 2 تا 3 قاشق غذاخوری برای بزرگسالان دارای اندام معمولی. در صورت شنا، استفاده از حوله و عرق کردن هر 2 ساعت دوباره استفاده کنید.

4. آیا کودکان به محصولات محافظت در برابر آفتاب متفاوتی نسبت به بزرگسالان نیاز دارند؟
پوست کودکان آمادگی آسیب پذیری بیشتری را در برابر اشعه فرابنفش دارد. پوست لطیف آنها همچنان آسیب پذیر است، و اگر خیلی کوچک باشند، قوه محافظت طبیعی پوست آنها هنوز کامل شکل نگرفته است. ضخامت کامل پوست و توانایی ایجاد رنگدانه تا نوجوانی کامل نمی‌شود. دفعات آفتاب سوختگی در کودکی در سنین بیشتر با سرطان پوست ارتباط دارد، درنتیجه کودکان باید از محصولات محافظت در برابر آفتاب با SPF بالا و بسیار بالا استفاده کنند. علاوه بر این، کودکان عاشق آبتنی و شنا هستند. این کار ظرفیت محافظت در برابر اشعه فرابنفش پوست آنها را کم می‌کند و فیلترهای فرابنفش را تاحدودی می‌شورد. برای طولانی نگه‌داشتن میزان محافظت در برابر آفتاب تا جای ممکن، لوسیون‌ها و اسپری‌های کودکان ما با "مقاومت بیشتر در برابر آب" درست شده‌اند و کیدز سوییم اند پلی ویژگی‌های مقاوم در برابر آب طولانی‌مدتی دارند.

برای افزایش زمان آزمایش "مقاومت بیشتر در برابر آب" کاربران 4 تا 20 دقیقه بر اساس استاندارد مواد آرایشی اروپا دوش گرفتند؛ تعریف ما برای مقاومت طولانی مدت در برابر آب به این معناست که کاربران 6 تا 20 دقیقه بعد از استفادۀ محصول دوش بگیرند و بعد از این زمان، محافظت در برابر آفتاب همچنان بیشتر از 50% میزان اصلی خواهد بود.

5. آیا می‌توانم با استفاده مجدد ضدآفتاب زمان محافظت در برابر آفتاب را طولانی کنم؟
اثر محافظتی با استفاده مجدد بیشتر نخواهد شد. در نتیجه باید از همان ابتدا از کرم دارای عیار محافظت در برابر آفتاب بالا استفاده کنید. استفاده منظم بعد از شنا، استفاده از حوله و غیره، اما حداقل هر 2 ساعت به حفظ سطح منتخب محافظت کمک می‌کند.

6. مقاومت در برابر آب یعنی چه؟
برای آزمایش اروپایی مقاومت در برابر آب استاندارد متنوعی وجود که که توسط قانون آرایشی اروپا (سازمان بالادستی صنعت آرایشی) تأیید شده است. تمام محصولات ضدآفتاب و مقاوم در برابر آب ما با رعایت این استاندارد در مؤسسات مستقل آزمایش شدند و در آزمایش مقاومت در برابر آب قبول شدند. کاربران آزمایش 2 تا 20 دقیقه بعد از استفاده از محصول دوش گرفتند (مقاوم در برابر آب)؛ سپس برای مقاومت بیشتر در برابر آب 4 تا 20 دقیقه بعد از استفادۀ محصول دوش گرفتند و بعد از این زمان، محافظت در برابر آفتاب همچنان بیشتر از 50% میزان اصلی بود. در نتیجه، مقاومت در برابر آب به معنای محافظت بادوام در برابر آفتاب برای مدت نامحدود نیست.

7. آیا می‌توانم از محصول محافظت در برابر آفتاب سال قبل استفاده کنم؟ آیا اثر آن کم نشده است؟
ما کیفیت محصول را تا 12 ماه بعد از بازشدن تضمین می‌کنیم. اگر محصول در دمای اتاق و در شرایط عادی نگهداری شده باشد و ظاهر یا بوی عجیبی نداشته باشد،در فصل بعد نیز قابل استفاده است.

عمر مفید با عواملی مثل بی‌ثباتی فیزیکی (جداسازی امولسیون)، تغییرات رایحه و رنگ محصول محدود می‌شود. این ایده رایج که SPD محصولات ضدآفتاب با گذر زمان کم شده و تنها محصولات تازه محافظت کامل را ارائه می‌کنند درست نیست.

8. آیا می‌توانم از ضدآفتاب به همراه محصول مراقبت از بدن نیوآ یا مراقبت از صورت نیوآ استفاده کنم؟

این امر وقتی امکان دارد که ابتدا کرم ضدآفتاب نیوآ را استفاده کنید و سپس 15 تا 30 دقیقه قبل از استفاده از محصول مراقبت از بدن یا صورت نیوآ صبر کنید. بدین ترتیب اثربخشی سیستم محافظت در برابر آفتاب فیلترهای UVA/UVB موجود در ضدآفتاب حفظ می‌شود.

9. دلایل اصلی حساسیت به آفتاب چیست؟
حساسیت به آفتاب بخاطر اضطراب اکسیداتیو حاصل از رادیکال‌های آزاد تحت القای فرابنفش در سلول‌های پوستی ایجاد می‌شود. این امر فرون واکنشی سیستم ایمنی را در پی دارد و باعث فرآیند التهابی و علائم حساسیت متعددی می گردد. اکثراً افراد دارای پوست حساس، حدود 20% جمعیت مردم تحت تأثیر قرار می گیرند. اصلاً خطرناک نیست اما برای همه افراد درگیر ناخوشایند است. با داشتن یک سیستم محافظتی متعادل UVA/UVB، مخصوصاً محافظت UVA بالا، می‌توانیم از حساسیت‌های آفتاب پیشگیری کنیم. علاوه بر این، مواد فعال محافظتی سلولی موجود در محصول مثل ویتامین ای به تقویت مقاومت پوست در مواجهه با نور خورشید کمک می‌کنند. برای برآوردن خواسته‌های شما درباره ویژگی‌های مراقبت از پوست در ترکیب با سطوح مختلف محافظت در برابر آفتاب، مجموعه گسترده‌ای از لوسیون‌ها و اسپری‌های محافظتی محافظت در برابر آفتاب گسترده‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهیم. محصولات سنسیتیو و محافظت در برابر آفتاب نیوآ را به افراد دارای پوست حساس توصیه می‌کنیم.

10. برای لکه‌های زرد روی لباسهایم که توسط محصولات محافظت در برابر آفتاب ایجاد شده چه کار می‌توانم بکنم؟
محصول دارای فیلترهای فرابنفش است که از پوست در برابر اشعه‌ها UVA و UVB محافظت می‌کند. فیلترهای UVA احتمال دارد لکه‌های زرد ایجاد کنند. این نوع شکل‌گیری لکه وقتی صورت می‌گیرد که لباس قبل از جذب کامل محصول، با پوست تماس داشته باشد. در چنین مواردی، لباس‌ها باید بدون هیچ شوینده‌ای در دمای 30 درجه پیش شسته و سپس با چرخه شستن عادی با شوینده مایع در دمای 30 درجه شسته شوند. اگر لکه‌ها سفت و بعد از شستن همچنان  مشهود هستند توصیه می‌کنیم اجازه دهید لباس در محلول اسید سیتریک (50 گرم در 1 لیتر آب) برای 1 ساعت بماند. مراقب بافت ظریف و مثلاً دکمه‌های صدف مرواردی باشید. لطفاً محصول را قبل از استفاده واقعی روی لکه نامشهودی آزمایش کنید. همچنین، لکه‌ها را براساس دستورالعمل محصول با لکه‌بر ضدپوسیدگی شستشوی تجاری مخصوص لباس‌ها از بین ببرید. سپس با شوینده مایع در دمای 30 درجه بشورید. بطور کلی، از محصولات سفیدکننده و اکسی کننده و نیز شوینده‌های پودر و شستن در دمای بالا خودداری کنید.  هشدار: مراقب باشید اسید سیتریک در صورت تماس با پوست (التهاب آور و حساس کننده)، تماس با چشم (التهاب آور)، بلعیدن و تنفس (التهاب آور) خطرناک است. تماس با پوست ممکن است تورم و تاول ایجاد کند. آسیب بافتی به قدرت تماس بستگی دارد. به همین دلیل، شدیداً توصیه می‌کنیم موقع دستکاری اسید سیتریم عینک‌های محافظتی بپوشید و غبار اسید سیتریک را تنفس نکنید.

11. وقتی از ضدآفتاب استفاده می‌کنم به اندازه وقتی که استفاده نمی‌کنم برنزه نمی‌شوم چرا این طور است؟
بسیاری از افراد فکر می‌کنند ضدآفتاب دارای عیار بالای محافظت در برابر آفتاب (SPF) از برنزه شدن جلوگیری می‌کند - و درعوض از محصولات با SPF کمتر استفاده می‌کنند. اما با محافظت بیشتر در برابر آفتاب نیز برنزه خواهید شد. با این حال، زمان بیشتری طول می‌کشد ولی برای پوست شما نرم‌تر خواهد بود. محصولات دارای عیار محافظت در برابر آفتاب بالا پوست را در برابر آفتاب سوختگی و پیرشدن زودهنگام بر اثر فرابنفش محافظت می‌کنند.

12. عمر مفید محصولات نیوآ چقدر است؟
تمام محصولات بازنشدۀ نیوآ دارای عمر مفید اثبات شده حداقل 30 ماهه از تاریخ تولید هستند مگر اینکه تاریخ انقضاء یا استفاده روی آنها مشخص شده باشد. قرارگرفتن در گرما و نور ممکن است بعد از مدتی باعث بی‌ثباتی ساختار پایه محصول شود. توصیه ما این است که محصولات قدیمی را که دانه دانه، آبکی یا رنگ پریده‌اند یا بوی آنها تغییر کرده، دور بیندازید.

13. دلایل حساسیت به آفتاب چیست؟
حساسیت به آفتاب بخاطر اضطراب اکسیداتیو حاصل از رادیکال‌های آزاد تحت القای فرابنفش در سلول‌های پوستی ایجاد می‌شود. این امر فرون واکنشی سیستم ایمنی را در پی دارد و باعث فرآیند التهابی و علائم حساسیت متعددی می گردد. اکثراً افراد دارای پوست حساس، حدود 20% جمعیت مردم تحت تأثیر قرار می گیرند. اصلاً خطرناک نیست اما برای همه افراد درگیر ناخوشایند است. با داشتن یک سیستم محافظتی متعادل UVA/UVB، مخصوصاً محافظت UVA بالا، می‌توانیم از حساسیت‌های آفتاب پیشگیری کنیم. علاوه بر این، مواد فعال محافظتی سلولی موجود در محصول مثل ویتامین ای به تقویت مقاومت پوست در مواجهه با نور خورشید کمک می‌کنند. برای برآوردن خواسته‌های شما درباره ویژگی‌های مراقبت از پوست در ترکیب با سطوح مختلف محافظت در برابر آفتاب، مجموعه گسترده‌ای از لوسیون‌ها و اسپری‌های محافظتی محافظت در برابر آفتاب گسترده‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهیم. محصولات سنسیتیو و محافظت در برابر آفتاب نیوآ را به افراد دارای پوست حساس توصیه می‌کنیم.

سؤالات بیشتری دارید؟

لطفاً با استفاده از فرم ارتباط آنلاین با ما در تماس باشید.
product-stage-bg