nivea-world-is-our-skin-header-image

جهان پوست ماست

مراقبت از پوست‌مان، مراقبت از جهان پیرامون ماست. هر چیزی که بر سیاره ما اثر بگذارد بر ما، سلامتی و پوست ما نیز اثر می‌گذارد. همانطور که نیوآ به تعادل طبیعی پوست انسان احترام می‌گذارد، ما نیز به طبیعت احترام می‌گذاریم. به همین دلیل در هر مرحله نسبت به پایداری متعهد هستیم. ارائه ایمن ترین، مؤثرترین و پایدارترین مراقبت از پوست یک سفر طولانی است. ما به پیشرفت مداوم باور داریم. به همین دلیل در هر کاری انجام می‌دهیم از ساخت فرمول تا روش تولیدمان و بسته بندی محصولات مراقبت از پوست و سایر موارد مراحلی را طی می‌کنیم که در جهت نوآوری پایدار علم پوست باشد.
 
onlooking-woman-wind-turbine-solar-panel

hand-holding-leaf

سعی داریم از عناصر منابعی استفاده کنیم که دوباره رشد می‌کنند یا خود را بازسازی می‌کنند. همواره در پی ایده های جدید برای پیداکردن پایدارترین راه حل هستیم که ممکن است استفاده مصنوعی از عنصری را بجای استفاده از منبع طبیعی آن نیز شامل شود.

ما با تأمین کنندگانی کار می‌کنیم که حس مسئولیت مشابهی را مثل ما نسبت به سیاره‌مان دارند و برای اثبات آن چندین گواهینامه دارند. 

فلسفه بسته بندی ما ""کاهش، استفاده مجدد و بازیافت"" است. ما همواره روشهای تولید و بسته بندی‌مان را برای صرفه جویی در مصرف انرژی، مواد خام و انتشار گازهای گلخانه ای ارتقاء می‌دهیم.

و دقت داریم که تمامی افراد دخیل در تولیدات محصولات مراقبت از پوست نیوآ مطابق میل ما یعنی با احترام و توجه برخورد شود.

 

در این سفر ما را دنبال کنید و ببینید ما در نیوآ چطور همواره سعی داریم با جهان‌مان برای تولید محصولات مراقبت از پوستی که از پوست و طبیعت محافظت می‌کند، با محتاطانه‌ترین روش‌های ممکن تعامل داشته باشیم.

 


تأمین منبع

shredded-leaves-seeds-close-up

از ابتدا پایدار

محصولات خوب نتیجه بهترین منابع ممکن هستند. به همین دلیل دقت می‌کنیم هر چیزی را که در محصولات نیوآ به کار می‌بریم ایمن و سالم باشد و به همین دلیل نیز سعی داریم در صورت امکان از مواد خام دارای منابع پایدار استفاده کنیم. تیم‌های تحقیقاتی ما به دنبال عناصر جدید و حتی بهتر و منابع جایگزین هستند تا اثرات زیست محیطی محصولات ما تا حد ممکن کمتر شود. 

 

تأمین منبع مسئولانه

اکثر تأمین کنندگان نیوآ شرایط و تعهدات اجتماعی و زیست محیطی اصول اخلاقی تأمین کنندگان ما را رعایت می‌کنند و فعالانه به ما در رعایت استانداردهای بالا کمک می‌کنند. 

ما برای محافظت از تنوع زیستی و شرایط جوی مان با جنگل زدايى مبارزه می‌کنیم. جنگل زدايى یکی از بزرگترین عاملان تغییر شرایط جوی است. بسیاری از گونه‌ها بدون جنگل، زیستگاه خود را از دست می‌دهند و زمین ""شش‌های سبز"" خود را از دست می‌دهد. به عنوان بخشی از مبارزه‌مان با جنگل زدایی تا سال 2020، از کاغذ مورد تأیید شورای حمایت از جنگلها (FSC) و برنامه تأمین منبع انحصاری مورد تأیید FSC یا کاغذ قابل بازیافت استفاده می‌کنیم.

پیوسته این هدف را تبلیغ و دنبال می‌کنیم تا مطمئن شویم که مراقبت از پوست ما برای سیاره ما مثل پوست ما ظریف و مؤثر باشد.

 

NIVEA-responsible-sourcing-GIF

تأمین منبع روغن پالم پایدار

برخی از عناصر ما در محصولات نیوآ از روغن هسته پالم درست شده اند – در واقع، مشتقات روغن پالم در 70% تمام محصولات آرایشی استفاده می شود. مشکل روغن پالم این است که اغلب بخشهای زیادی از جنگل های بارانی به منظور ایجاد فضا برای کاشت نخل‌ روغنى‌ تخریب می‌شود. ما باور داریم که روغن پالم باید بصورت پایدار و بدون مشارکت در جنگل زدایی تأمین شود. کاهش روغن پالم با روغن گیاهی دیگر بهترین گزینه نیست، اگرچه فرآورده های روغن پالم بازدهی بسیار زیادی دارند. روغن گیاهی جایگزین و با بازدهی کمتر دیگر پایداری کمتری خواهد داشت، زیرا برای پرورش فرآورده به زمین بیشتری نیاز خواهد داشت. 

در عوض ما و شرکای‌مان، تغییر به روغن پالم دارای تولیدات پایدار همراه با کل زنجیره تأمین را تبلیغ و ترویج می‌کنیم. بایرسدورف نیز به میزگرد روغن پالم پایدار (RSPO) و انجمن روغن پالم پایدار (FONAP) پیوسته است. 

ما با هدایت ""نقشه راه پایداری پالم"" برای تدارک مشتقات پایدار و مورد تأیید روغن هسته پالم مداوم در حال تلاش هستیم. پشتیبانی ما از معیارهای تأیید رو به گسترش FONAP برای داشتن روغن هسته پالم پایدارتر – یا اهداف کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای و ممنوعیت کاشت پالم در زمین های دارای کود گياهی و سایر اراضی غنی از كربن‌ این موارد را شامل می‌شود.

هدف ما برای سال 2020 تأمین همه مواد خام بایرسدورف در زمینه روغن (هسته) پالم از منابع پایدار است. تا سال 2018، تأمین 63% مواد خام بر پایه پالم خودمان را با مواد خام دارای تأییدیه پایداری (RSPO ""استاندارد ""موازنه جرم"") پوشش داده ایم. تا زمانی که به هدف تغییر کامل خودمان تا سال 2020 برسیم، همچنان بقیه سهم خودمان در زمینه گواهینامه‌های پایداری را جبران خواهیم کرد (RSPO ""کتابچه و دعوی"").

ما در سال 2018 برای اولین بار در برنامه جنگل پروژه افشای کربن (CDP) شرکت کردیم و ""امتیاز A"" را بخاطر تلاش های‌مان برای مبارزه با جنگل زدایی در زنجیره تأمین روغن پالم دریافت کردیم.

 

گواهینامه RSPO نیوآ

honeycomb-close-up-honeybee

انتخاب پایدارترین منابع

درباره منابع تجدیدپذیر و طبیعی یا مصنوعی: ایمنی، کیفیت و پایداری از نظر نیوآ مهمترین اولویت‌ها در تأمین منابع عناصر ماست. 

اغلب، عناصر طبیعی و مستخرج طبیعی که از کارکردهای طبیعی پوست پشتیبانی می‌کنند انتخاب نیوآ هستند. نکته شگفت انگیز عناصر طبیعی و مستخرج طبیعی این است که قابل تجدید هستند. بسیاری از مواد خامی که برای نیوآ استفاده می‌کنیم فراوان و خودباززايى کننده هستند مثل روغن تخم‌ منداب‌ یا موم آفتابگردان در بالم لب که هر ساله از مزارع مربوطه تأمین منبع می‌شود. ما سعی داریم عناصر طبیعی و مستخرج طبیعی ما بصورتی پایدار تأمین شوند که در مصرف منابع نیز صرفه جویی شود.

با داشتن دیدگاه کل نگرانه، استفاده از مواد مصنوعی یک دیدگاه برد-برد برای سیاره و پوست ما خواهد بود: عناصر مصنوعی در بسیاری از موارد ناب‌تر و دارای کیفیت بادوام تر هستند. همچنین، وقتی عنصری در آزمایشگاه تولید می‌شود، برای پرورش گیاهان به مزارع و آبیاری فرآورده نیازی نیست. در عوض، این مزارع و آن آبها را می‌توان برای پرورش غذا استفاده کرد. در برخی موارد، این امر عناصر مصنوعی را انتخابی منبع پسندتر و دردسترس تر می‌سازد. 

دقت کنید: ما در نیوآ رویکردی وسیع‌تر نسبت به انتخاب محتاطانه عناصر خودمان داریم – و سلامت و ایمنی پوست شما همیشه اولویت اول ماست.

 

nivea-synthetic-out-natural-in

تفاوت بین "طبیعی" و "مستخرج طبیعی" چیست؟?

محصولات طبیعی مثل روغن‌های اساسی مستقیماً از مواد خام طبیعی تولید می‌شوند. این محصولات از این مواد و با فرآیندهای فیزیکی (مثل تقطیر) یا سایر مراحل آماده سازی از جمله مراحل سنتی (مثل استخراج با استفاده از حلال ها) و بدون بهسازی شیمیایی عمدی بدست می آیند. 

مواد خام در عناصر مستخرج طبیعی – مثل روغن نارگیل – سپس قبل از وارد شدن به فرمول های ما - مثل الکل چرب یکبار دیگر فرآوری می شوند. آنها از طریق فرآیندهای اصلاح شده شیمیایی و یا بیولوژیکی بدست می آیند.

 

open-coconut-cream-tips-close-up


روشی خوب برای بهینه سازی محصولات

ما انرژی زیادی را برای ارتقاء بهترین فرمول‌های ممکن برای پوست شما صرف می‌کنیم. عناصری را تأمین می‌کنیم که برای کارکردهای طبیعی پوست ایمن و پشتیبان باشند و همچنان بصورت روزافزاونی از منابع سازگار با محیط زیست استفاده می‌کنیم.

بنابراین، تعهد ما به محافظت از سیاره و مردمان‌مان نیز بر روشی تسری می‌یابد که محصولات مراقبت از پوست نیوآ را تولید می‌کنیم. ما سعی داریم اثرات دی اکسید کربن را کم کنیم، در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم و شرایط بهینه کاری را برای همه افرادمان در تولید محصولات نیوآ تضمین کنیم.

 

hands-through-field-water-droplets-on-skin

nivea-sustainability-value-chain

نظام نامه اخلاقی

تولید محصولات نیوآ یک تلاش مشترک است و ما نسبت به همه افراد مشارکت کننده مسئول هستیم. نظام نامه اخلاقی ما استانداردهای بالایی را مشابه همان استانداردهای بالایی که خودمان رعایت می‌کنیم برای تأمین کنندگان و پيمانكاران فرعی تعیین می‌کند. ما نسبت به محافظت از حقوق بشر متعهد هستیم و کار اجباری یا کودکان، فساد یا تبعیض را در عملیات‌ها و زنجیره های تأمین خودمان نمی پذیریم. ما فقط تقاضا نمی‌کنیم، بلکه به تأمین کنندگان خودمان کمک می‌کنیم زنجیره های تأمین پایداری را ایجاد کنند. برای نیوآ، کمک به سایرین به منظور حفظ سیاره زمین، فرصتی خوشایند برای ایجاد اثرات مثبت جمعی می‌باشد.

 

مرد خندان

تعهد ما در مصرف انرژی

ما نسبت به کاهش اثرات دی اکسید کربن متعهد هستیم و هدف مصرف انرژی ما بلندپروازانه است. قصد داریم تا سال 2025 انتشار دی اکسید کربن مربوط به مصرف انرژی خودمان را 70% نسبت به 2014 کاهش دهیم. برای هر محصول نیوآ که تولید می‌کنیم! با بررسی زیرساخت‌های انرژی تمام تجهیزات تولید خودمان که همچنان از منابع قدیمی انرژی استفاده می‌کنند این کار را آغاز کرده ایم. ما در پایان سال 2018، به 59% کاهش دست یافتیم. ما تمام تجهیزات را از جمله مراکز بزرگ تولیدی‌مان در آلمان و اسپانیا را، بجز کارخانه‌های مان در مکزیک و نیجریه، به انرژی قابل تجدید تغییر دادیم. برنامه داریم در پایان 2020 برای تولید محصولات نیوآ تنها از انرژی قابل تجدید استفاده کنیم که انتشار گازهای گلخانه ای ما را نیز بسیار کاهش خواهد داد.

 

nivea-co2-emissions


کاهش ضایعات

paper-packaging-open-water

plants-under-sun

ضایعات منبع هستند!

نیوآ خیلی پیشتر نسبت به "بدون ضایعات برای محل دفن زبانه" متعهد شده و قبلاً به این هدف دست یافته‌ایم! هیچ یک از مراکز تولیدی ما ضایعاتی به محل دفن زباله نمی‌فرستند. بلکه تمام ضایعات بازیافت می‌شوند یا برای ایجاد گرما و برق خاكستر می‌شوند. بدین صورت ضایعات محصولات ما وارد محیط زیست نمی‌شوند. ضایعات که باید از شرشان خلاص می‌شدیم به ماده یا منبع جدید انرژی تبدیل شده است.

 

nivea-aluminium-savings

کاهش ضایعات در مصرف منابع

نفرستادن ضایعات به محل دفن زبانه تنها یک سوی ماجراست. ضایعات کلی کمتر به معنای آلودگی کمتر و مصرف کمتر منابع ارزشمند است. به همین دلیل همواره سعی داریم برنامه ریزی و فرآیندهای تولیدی خودمان را برای جلوگیری از تولید ضایعات ارتقاء دهیم. مثال ویژه: قوطی محبوب نیوآ. قبلاً از صفحات آلومینیومی مستطیطی برای بریدن بدنه قوطی، درب و کفش استفاده می‌کردیم. در اواخر سال 2017، فرآیند خود را عوض کردیم و حال از قطعات آلومینیومی پیش بریده استفاده می‌کنیم. این کار باعث می‌شود 54 گرم اوراق آلومینیومی در هر صفحه و جمعاً 14 تن آلومینیوم در سال صرفه جویی شود. مواد کمتری حمل و نقل می‌شود و ضایعات کمتری برای بازیافت نیز تولید می‌شود و بدین ترتیب سوخت کمتری برای حمل و نقل مصرف و دی اکسید کربن کمتری تولید می‌شود.

 


بسته بندی

paper-cup-recycling-sign

فلسفه بسته بندی پایدار

هدف ما این است که مطمئن شویم همه چیز  محصولات ما پایدار است از جمله اولین چیزی که از هر محصول نیوآ مشاهده می‌کنید: یعنی بسته بندی آن. ما در اوایل سال 2009 بسته بندی سازگار با محیط زیست را در دستور کار خود قرار دادیم. ما با رعایت اصل "خودداری، کاهش، استفاده مجدد و بازیافت"، از بسته بندی استفاده می‌کنیم که محصولات نیوآی شما را ایمن و تازه نگه دارد و اثرات آن بر محیط یست نیز کمتر و کمتر شود.

 

person-applying-cream-on-hand

کم، زیاد است.

استفاده از مواد کمتر برای بسته بندی باعث صرفه جویی در منابع ارزشمند می‌شود و از ایجاد ضایعات جلوگیری می‌کند. مثال ویژه: کرم‌های دست ما. وقتی، در سال 2016، از قوطی‌های تیوبی سبک وزن استفاده کردیم حدود 50 تن پلی پروپلین در همان سال اول صرفه جویی کردیم. ما در سال 2013 بسته‌های دوباره‌پرکردنى مثل کرم دوش نرم نیوآ کرم یا صابون مایع را عرضه کردیم. شما با دوباره پرکردن بطری دوش نرم نیوآ کرم از این بسته بجای خریدن بطری جدید می‌توانید 75% در تولید ضایعات صرفه جویی کنید!

 

بازيافت کردن: دور تا دور دوباره

ما با افزایش استفاده از مواد بازیافت شده در بسته بندی خودمان به دنبال اقتصاد مدور هستیم. نیوآ، بدین صورت در هدف 25% مواد بازیافت شده در بسته بندی پلاستیکی اروپا تا سال 2025 شرکت می‌کند. نسبت مهمی از بسته بندی نیوآ از قبلاً نیز قابل بازیافت بوده است. و به عنوان بخشی از هدف 2025 بایرسدورف، به دنبال بسته بندی 100% قابل بازیافت، کمپوست شدنی یا قابل‌ استفاده‌ مجدد تا آن تاریخ هستیم.

 

hand-touching-bark-tree-rings


بعد از استفاده

hand-in-water-woman-in-water

احترام گذاشتن به اقیانوس‌ها

"برای اینکه مطمئن شویم محصولات ما کمترین اثر ممکن را بر محیط زیست خواهند داشت، هر کاری می‌کنیم تا مشکلات احتمالی را سریعاً و به صورت مؤثری حل کنیم. مثلاً میکروپلاستیک: ما از 2013 تصمیم گرفتیم ذرات لایه بردار پلاستیکی‌ ساخته شده از پلی اتیلن را از محصولات‌مان حذف کنیم. دو سال بعد، تمام فرمول‌ها بدون میکرولایه بودند. اما اینجا توقف نکردیم: هدف ما این است که تمام محصولات آبکشی نیوآ مثل ژل‌های دوش و شامپوها را بر اساس تعریف برنامه زیست محیطی سازمان ملل حداکثر تا 2020 بدون میکروپلاستیک کنیم. برای دست یافتن به این آرزو، مات کننده‌ها را از پلیمرهای مصنوعی جامد و محلول در آب محصولات آبکشی خودمان حذف کرده ایم.

سپس، سراغ نایلون رفتیم: برنامه داریم تمام نایلون‌های موجود در فرمول‌های بدون آبکشی را تا پایان 2020 حذف کنیم.

هیچ یک از محصولات ضدآفتاب اروپایی ما دارای اکسی‌بنزون فیلترهای فرابنفش شیمیایی و اکتینوکسات نیستند، عناصری که ظاهراً اثرات بسیار مضرری بر صخره‌های مرجانی دارند. در نتیجه، محصولات ضدآفتاب اروپایی ما قانون هاوايى را که ممنوعیت استفاده از این عناصر در محصولات ضدآفتاب را تعیین کرده، در سال 2018 رعایت کردند. ما برای بروز بودن در مسائل پایداری پیوسته بر یافته‌های علمی جدید نظارت می‌کنیم و آنها را در رابطه با عناصری که در محصولات‌مان استفاده می‌کنیم ارزیابی می‌کنیم و در صورت نیاز آماده اقدام کردن هستیم."

 

میکروپلاستیک

بحث عمومی پیرامون موضوع میکروپلاستیک بسیار مشاجره آمیز و اغلب پیچیده است زیرا هنوز هم هیچ تعریف بین المللی الزام آوری برای واژه "میکروپلاستیک" وجود ندارد. از نظر ما، میکروپلاستیک ذرات پلاستیکی جامع و محلول در آب است که 5 میلیمتری یا کوچکتر است و زيست تجزيه پذير نیست. ما از تعریف اثبات شده UNEP، برنامه محیطی زیست سازمان ملل، استفاده می‌کنیم و در نتیجه عقیده علمی عموماً پذیرفته شده را رعایت می‌کنیم.

 

sources-of-primary-microplastic

آیا می‌دانستید که بافته‌های مصنوعی در میان منابع اصلی میکروپلاستیک در اقیانوس‌های ما هستند؟ در مقابل، محصولات مراقبت شخصی تنها 2 درصد محصولات ما را تشکیل می‌دهد. با این وجود، نیوآ و بایرسدورف نیاز به اقدام فوری را خیلی زودتر تشخیص دادند. به همین دلیل میکرولایه ها را از تمامی فرمول‌های خودمان حذف کردیم و به تحقیق برای یافتن جایگزین‌های جدید و ایمن برای محیط زیست ادامه می‌دهیم.

 

leaf-close-up-person-applying-cream

"ما در گذشته برای ایجاد اثر لایه برداری سازگار با پوست از ذرات پلاستیکی جامد و کوچک ساخته شده از پلی اتیلن به نام میکرولایه‌ها در محصولات پاکسازی و آبکشی مراقبت از بدن (مثل لایه‌بردارها، ژل‌های دوش و سایر موارد) استفاده می‌کردیم. نیوآ در سال 2013 تصمیم گرفت ذرات لایه بردار پلی اتیلن را با جایگزین های سازگار با محیط زیست تعویض کند. محصولات ما از 2015 هیچ میکرولایه ای ندارند. در عوض، نیوآ از سلولز، سیلیکون دی اکسید و موم کرچک استفاده می‌کند. سلولز، یک ماده زيست تجزيه پذیر و ارگانیک است که در فیبرهای گیاهی نیز موجود است. سیلیکون دی اکسید دارای ترکیب شیمیایی شبیه شن کوارتز است و موم کرچک یک ماده خام طبیعی زيست تجزيه پذير با غلظت سفت و موم‌-مانند است.

حذف میکرولایه ها تازه اولین مرحله بوده است. سپس، بشدت تلاش کردیم تا عناصر با پایه میکروپلاستیکی استفاده شده برای مات کردن محصولات‌مان را بصورت کامل تعویض کنیم و رنگ و ظاهری متمایز به آنها بدهیم.

هدف ما این است که فرمول‌هایی تمام محصولات آبکشی یعنی ژل‌های دوش و شامپوها را برای محصولات خودمان در سرتاسر جهان تا سال 2020 بازنویسی کنیم. همچنین عناصر نایلونی را که برای ارتقا بافت و ویژگی حسی برخی محصولات بدون آبکشی استفاده می‌کنیم عوض خواهیم کرد. اینها محصولاتی هستند که مثل برخی محصولات کرم صورت مدت طولانی‌تری روی پوست می‌مانند. با اطمینان می‌گوییم که عاری کردن تمام محصولات نیوآ در سرتاسر جهان از میکروپلاستیک اولویت بسیار مهم ماست."

 

green-gel-close-up

پلیمرهای حل شده و مصنوعی شبه ژلاتینی

محصولات آرایشی و مراقبت شخصی نیز ممکن است دارای پلیمرهای حل شده و مصنوعی شبه ژلاتینی باشند که گاهی به آنها "پلاستیک مایع" نیز می‌گویند. مبحث پلیمرهای مصنوعی در برخی کشورها وارد موضوع میکروپلاستیک شده است. با این حال، بر اساس درک و تعاریف علمی مثلاً از سوی سازمان‌های مستقل مثل برنامه محیط زیستی سازمان ملل این مواد تفاوت‌های اساسی با میکروپلاستیک دارند. بر اساس تحقیقات فعلی، پلیمرهای حل شده و شبه ژلاتینی بخشی از مشکل آلودگی آب جهانی ناشی از پلاستیک نیست. با این حال، چون قصد داریم پیوسته فرمول‌های خود را ارتقاء دهیم و پیشگام نوآوری پایدار باشیم، از تحقیقات آینده اثرات محیط زیستی پلیمرهای مصنوعی پشتیبانی می‌کنیم و بصورت روزافزونی از پليمرهای زیستی استفاده خواهیم کرد. همزمان با انجام این کار دقت خواهیم کرد که محصولات نیوآ همان سازگاری با پوست و کیفیت بالای همیشگی را ارائه کنند.