عناصر سازنده

مهم

آلومینیوم کلروهیدرات / ACH

آلومینیوم کلروهیدرات چیست؟

آلومینیوم کلروهیدرات (ACH) ماده ای در گروه نمک‌های آلومینیومی است. و به عنوان عنصر فعالی در ضدتعریق ها استفاده می شود. آلومینیوم کلروهیدرات طبیعی موجود است و بصورت صنعتی نیز قابل تولید است. 

آلومینیوم کلروهیدرات: کارکردها

آیا تاکنون به تفاوت ضدتعریق ها و دئودورانت‌ها دقت کرده اید؟ دئودورانت‌ها تنها از بوی بد پیشگیری می‌کنند، در حالیکه ضدتعریق ها در واقع مانع عرق کردن می‌شوند. آنها با کمک آلومینیوم کلروهیدرات این کار را می‌کنند و باعث می‌شوند غدد عرق زیر بازوهای شما منقبض شوند. بدین ترتیب کمتر عرق می‌کنید، بنابراین هیچ لکه خیسی روی لباس‌های شما و بوی بدی در بدن شما نخواهد بود.

نیوآ چطور از آلومینیوم کلروهیدرات استفاده میکند

نیوآ از آلومینیوم کلروهیدرات در ضدتعریق ها به عنوان یکی از مؤثرترین عناصر فعال علیه تولید عرق استفاده می‌کند. این عنصر جریان عرق در ناحیه زیر بغل را مسدود می‌کند و حس تازگی و اطمینان شما را حفظ می‌کند. دئودورانت‌های ""ناب"" ما (بدون اثر ضدتعریق) آلومینیوم کلروهیدرات ندارند. در عوض، از عوامل ضدباکتری برای متوقف کردن رشد باکتری و بوی بد بدن استفاده می‌کنند. دئودورانت بدون آلومینیوم یا ضدتعریق دارای آلومینیوم کلروهیدرات: انتخاب با شماست.

مشکلات احتمالی

مسائلی مطرح شده مبنی بر اینکه آلومینیوم ممکن است خطر سرطان سینه و بیماری‌های عصب شناختی مثل آلزایمر را افزایش دهد. در مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر مقدار زیادی از آلومینیوم یافت شده است. با این حال، هنوز مشخص نیست آلومینیوم باعث یا حاصل بیماری است.

آلومینیوم سومین عنصر مشترک در پوسته زمین است. بصورت طبیعی در آب نوشیدنی، میوه، سبزیجات، دانه ها و گوشت وجود دارد. ما در رژیم روزمره خودمان آلومینیوم مصرف می‌کنیم. بیشتر آلومینیومی که مصرف می‌کنیم از طریق کلیه‌ها دفع می شود. با این حال، بسیاری از افراد نگران هستند که آلومینیوم موجود در ضدتعریق ها ممکن است از طریق پوست جذب شود و میزان آلومینیوم بدن را بالا ببرد. دو تحقیق بر داوطلبان انسانی توانایی آلومینیوم کلروهیدرات برای نفوذ از طریق پوست را بررسی کردند: هر دو تحقیق بصورت سازگار ثابت کردند تنها 0.01 درصد مقدار آلومینیوم استفاده شده وارد بدن شده است. بنابراین استفاده از ضدتعریق در شرایط استفاده معمولی ایمن می‌باشد. نکته دیگر: به محض اینکه آلومینیوم کلروهیدرات با عرق برخورد می‌کند، به هیدروکسید آلومینیوم، ماده ای جامد و حل نشدنی تبدیل میشود که نمیتواند از مانع پوست نفوذ کند و وارد بدن شود. حتی اگر ضدتعریق خود را بلافاصله بعد از تراشیدن استفاده کنید، پوست شما مقادیر زیادی از آلومینیوم را جذب نخواهد کرد. با این حال، ممکن است کمی سوزش داشته باشد زیرا بسیاری از ضدتعریق‌ها حاوی الکل هستند – بنابراین بهتر است قبل از استفاده کمی صبر کنید!"

 

بى‌ اچ‌ تى‌

بى‌ اچ‌ تى‌ چیست؟

بى‌ اچ‌ تى‌ یک آنتی اکسیدان است که در غذاها و لوازم آرایشی استفاده می شود. بسیاری از عناصر وقتی با اکسیژن در محیط واکنش نشان می‌دهند فاسد و بدبو می‌شوند. بى‌ اچ‌ تى از این عناصر در برابر اکسايش محافظت می‌کند و باعث می‌شود ماندگارتر باشند.

بى‌ اچ‌ تى‌: کارکردها


تقریباً تمام موجودات زنده به اکسیژن نیاز دارند. با این حال، اکسیژن واکنشى قدرتمند است و باعث می‌شود بسیاری از مواد دیگر زنگ بزنند. برای مثال، زنگ آهن نتیجه ترکیب آهن با اکسیژن است. روغن ها و چریی‌ها در ترکیب با اکسیژن فاسد و بدبو می‌شوند. بى‌ اچ‌ تى‌ از اینجا نشأت می‌گیرد. تنها مقدار بسیار کمی از بى‌ اچ‌ تى‌ (خلاصه برای نام نسبتاً ثقیل هیدروکسی تولوئن بوتیله) مانع اکسایش می‌شود. برای کمک به تازه نگهداشتن و ماندگارتر کردن در غذاها، داروسازی و محصولات آرایشی استفاده می‌شود.

نیوآ چطور از BHT استفاده می‌کند


ما مطابق باورمان، بصورت مسئولانه و مرتبط تنها از عناصر مورد نیاز استفاده می‌کنیم. نیوآ BHT را در کمتر از 10 درصد محصولات خود استفاده می‌کند. وقتی از آن استفاده می‌کنیم، غلظت آن بسیار کم است – در واقع، کمتر از بسیاری از غذاها! BHT باعث می‌شود ماندگاری برخی از کرم ها و لوسیون‌ها، مراقبت از لب، ژل های اصلاح و روغن های دوش بیشتر شود. روغن های طبیعی و سایر عناصر بدون آنتی اکسیدان فاسد و بدبو، کم خاصیت می‌شوند و بوی مضحکی پیدا می‌کنند. مقادیر بسیار کم BHT در سایر محصولات دارای عطر نیز موجود است. به این دلیل که تولیدکنندگان عطر که روغن‌های معطر ارائه می‌کنند برای محافظت از آنها در برابر اکسایش از BHT استفاده می‌کنند، تا رایحه آنها جذاب بماند.

مسائل احتمالی

برخی افراد ادعا دارند BHT از پوست عبور می‌کند و می‌تواند در سیستم هورمونی انسان دخالت کند. ماده ای که این کار را می‌کند ""مختل کننده غده‌های درون ریز"" می‌نامند. چند مطالعه ثابت کرده که BHT بر غدد درون ریز اثر دارد، اما این مطالعات شباهت بسیار کمی با واقعیت دارند. آنها سوژه های آزمایش را در مدت زمان بسیار کم با مقادیر بسیار زیادی از BHT مواجهه کردند. اما غلظت BHT در محصولات نیوآ بسیار بسیار کم است. تحقیقات فعلی ثابت نکرده که محصولات آرایشی یا عناصر آنها اثرات مضری بر بدن انسان یا تعادل هورمونی ما داشته باشد. در واقع، غذاهای طبیعی مثل سویا فعالیت غذه درون‌ ريزانه‌ بسیار بیشتری دارند!

BHT سابقه طولانی در کاربرد ایمن دارد که تنها به محصولات آرایشی محدود نمی‌شود. سازمان جهانی بهداشت یک بررسی عمقی انجام داده و مشخص شده BHT برای استفاده در غذا مناسب است. پس حتی خوردن آن امن است! نکته دیگر (که پیشتر هم اشاره شد): محصولات آرایشی غلظت بسیار کمتری از BHT نسبت به غذاها دارند. BHT چند دهه در سرتاسر دنیا در محصولات آرایشی استفاده شده و ثابت شده ایمن و بسیار قابل تحمل است – هیچ نشانه ای وجود ندارد که ثابت کند باعث آلرژی شده است.

اما آیا BHT برای سیاره ما مضر است؟ بر اساس تحقیق اخیر طرح ارزیابی و ابلاغ مواد شیمیایی صنعتی ملی استرالیا (NICNAS)، خیر اینطور نیست. این ارزیابی به این نتیجه رسیده که BHT هیچ خطر مهمی برای محیط زیست ندارد."

 


رایحه ها

رایحه چیست؟

یکی از چیزهایی که در محصولات آرایشی متوجه می‌شوید بوی منحصربفرد آن است. رایحه به محصولات مراقبت از پوست و سایر محصولات بویی خوشایند و ویژگی خاص می‌دهد.
هر رایحه ترکیب خاصی از مواد و بوهای مختلف است – هر رایحه معمولی دارای 30 تا 50 عنصر رایحه ای می‌باشد. عناصر رایحه طبیعی یا عطرهای مصنوعی هستند که می‌توانند بصورت مجزا به کار روند اما معمولاً با سایر عناصر ترکیب می‌شوند تا رایحه خاصی را شکل دهند. ترکیب‌های بوی طبیعی از گیاهان (مثل روغن های اساسی) و یا منابع طبیعی مشتق می‌شوند ولی ترکیب‌های مصنوعی در آزمایشگاه ایجاد می‌شود. با این حال، رایحه ها معمولاً ترکیب عناصر مصنوعی و طبیعی هستند.

رایحه ها: کارکردها

مطالعات زیادی ثابت کردند که رایحه ها سلامتی ما را افزایش می دهند و اثر مثبتی بر ذهن ما دارند. برای مثال، بسته به ترکیب شان ممکن است اثر آرامش بخش یا انرژی ده داشته باشند. رایحه ها باعث می‌شوند محصولات آرایشی (و بسیار محصولات دیگر) بوی خوب و متمایز داشته باشند: آنها عطر خوشایندی پخش می‌کنند، بوی برخی عناصر مؤثر اما خیرخوشبو را می‌پوشانند، تجربه ما در استفاده از محصولات را ارتقاء می‌دهند و به ما کمک می‌کنند فردیت خود را ابراز کنیم.

نیوآ چطور از رایحه استفاده می‌کند

نیوآ در بیشتر محصولات خود از رایحه استفاده می‌کند رایحه های ما با دقت ترکیبی از عناصر طبیعی و مصنوعی هستند. ما همراستا با این اصل خودمان که نباید از هر چیزی در محصولات خود استفاده کنیم مگر اینکه ضروری باشد، بصورت بسیار کنترل شده از رایحه ها استفاده می کنیم. برای اطمینان از اینکه رایحه مورد استفاده ما ایمن و ثابت است، یک لیست مخصوص درست کرده ایم که حداکثر مقادیر عناصر رایحه ای خاص را تعریف می‌کند و شرایط الزام آوری ارائه می کند تا کیفیت و ایمنی تمامی رایحه های ما، فراتر از شرایط فعلی مورد نیاز قانون، تضمین شود. این لیست محدودیت برای رایحه ها را تمامی تأمین کنندگان رایحه ما اجرا می‌کنند.

مسائل احتمالی

مثل سایر ترکیب های مواد، رایحه ها نیز ممکن است در پوست حساسیت ایجاد کنند، زیرا حاوی عناصر بسیار مختلفی هستند. چه عناصر طبیعی باشند یا از منابع طبیعی مشتق شده باشند یا مصنوعی تفاوت چندانی در این ماجرا ندارد. با این حال، این بدین معنا نیست که افراد دارای پوست حساس نباید از محصولات حاوی رایحه نیوآ استفاده کنند! ما تنها از رایحه هایی استفاده می‌کنیم که هیچ پتانسیل آلرژی زایی ندارند و برای نظارت بر رایحه ها در محصولات خودمان بسیار احتیاط می‌کنیم. از هر عنصری که استفاده می‌کنیم از جمله رایحه ها، باید معیارهای قابلیت تحمل شدید پوست را رعایت کنند. 
اگرچه رایحه ها برای بیشتر افراد بسیار قابل تحمل هستند، تخمین زده می‌شود 1 تا 2 درصد افراد واکنش‌های آلرژیک نسبت به برخی عناصر رایحه ای داشته باشند. این مورد به عناصر مصنوعی و طبیعی مربوط می‌شود. مقررات محصولات آرایشی اروپا 26 ماده را در ارتباط با واکنش های آلرژیک لیست می کند. اگر یک محصول آرایشی بیشتر از حدود تعیین شده یکی از این مواد را داشته باشد، باید در بسته بندی صریحاً اعلام شود. این افشاءسازی به شما کمک می‌کند از عناصری که ممکن است به آنها حساس باشید دوری کنید. اگر پیشتر علائه آلرژی تجربه کرده اید، باید از پزشک خود بخواهید آزمایش آلرژی برای شما انجام دهید. در نتیجه می‌توانید بویی که نسبت به آن حساس هستید را اشاره کنید و از تمامی محصولات دارای آن رایحه خودداری کنید."

 

فیلتر فرابنفش

نیوآ چطور از پوست در برابر آسیب‌های خورشید محافظت می کند

نور خورشید بصورت کلی برای سلامتی ما خوب است. اشعه های خورشید تولید سروتونین، هورمون شادی، را تقویت می‌کنند، و در نتیجه خورشید ما را خوشحال می کند. اشعه های خورشید یک درخشندگی زیبا به ما می‌دهند و تولید ویتامین د پوست را تحریک می‌کنند که برای استحکام استخوان و سلامتی عمومی ما بسیار مهم است. اما اشعه های UVA و UVB در نور خوشید اثرات منفی بر پوست ما دارند. اشعه های UVB در لایه های بالایی پوست نفوذ می کنند و مسئول آفتاب سوختگی دردناک هستند. اشعه های UVB بخاطر داشتن سطوح زیاد انرژی می‌توانند مستقیماً به DNA آسیب بزنند که در بدترین حالت باعث سرطان پوست می شود. اشعه‌های UVA بصورت عمیق‌تر به پوست نفوذ می‌کنند. اگرچه چون دردناک نیستند، معمولاً نسبت به آنها آگاه نیستیم، اما رادیکال های آزاد تولید می‌کنند که می‌توانند به سلول ها و DNA آسیب بزنند و منجر به سرطان سینه شوند. تنش رادیکال های آزاد ناشی از UVA منجر به آلرژی و پیرشدن پوست می‌شود: حدود 80% چوروک‌ها بخاطر نور UVA ایجاد می شوند!

به همین دلیل باید با احتیاط و محافظ کافی آفتاب از خورشید لذت ببریم. یکی از رایج ترین ابزارهای محافظت استفاده از محصولات ضدآفتاب است. نیوآ با بهره گیری از قدرت نوآورانه اداره های تحقیق و توسعه نقشی پیشگام در محصولات مراقبت در برابر آفتاب دارد (در ابتدا کرم مراقبت در برابر آفتاب نیوآ در سال 1936 عرضه شد!) و امروز برند مراقبت در برابر آفتاب شماره 1 دنیاست*

محصولات ضدآفتاب نیوآ دارای فیلترهای فرابنفش هستند که برای کمک به محافظت پوست در برابر اثرات مضر نور خورشید ضروری هستند. بصورت کلی، دو نوع فیلترهای فرابنفش وجود دارد: فیلترهای فرابنفش ارگانیک (همچنین مشهور به شیمیایی)، اشعه های فرابنفش را جذب می‌کنند و انرژی آنها را به گرما تبدیل می کنند. محصولات ضدآفتاب حاوی فیلترهای فرابنفش دارای مزایایی مثل کاربرد آسان یا فرمول‌های بی رنگ و شفاف هستند. علاوه بر فیلترهای ارگانیک، فیلترهای فرابنفش معدنی (یا به بیان دیگر فیزیکی) نیز وجود دارد. آنها حاوی ذرات بسیار ریزی هستند که وقتی از ضدآفتاب استفاده می‌کنید نوعی محافظ را شکل می‌دهند. اشعه های فرابنفش توسط این محافظ نمایان می‌شوند بنابراین نمی‌توانند به پوست شما آسیب بزنند. با این حال، مالیدن محصولاتی که تنها حاوی فیلترهای فرابنفش معدنی هستند روی پوست نسبت به محصولاتی که فیلترهای فرابنفش ارگانیک دارند یا دارای ترکیبی از فیلترهای فرابنفش ارگانیک و معدنی هستند سخت تر است. محصولات ضدآفتاب حاوی فیلترهای فرابنفش معدنی یک لایه سفیدمانند کمرنگ برجای می‌گذارند که با توجه به عیار محافظت در برابر آفتاب ضخامت آن متفاوت خواهد بود.

نیوآ برای تضمین محافظ آفتاب ایمن و خوشایندترین تجربه در هر بار استفاده، محصولات ضدآفتاب دارای فیلترهای فرابنفش ارگانیک صرف یا ترکیبی از فیلترهای فرابنفش معدنی و ارگانیک ارائه می کند.

*منبع: شرکت با مسئولیت محدود و بین المللی یورومونیتور؛ نیوآ در زمینه کرم ضدآفتاب، از جمله مراقبت در برابر آفتاب، بعد از آفتاب و برنزه کردن؛ در قالب مقادیر خرده فروشی، داده های 2018

محصولات ضدآفتاب و صخره های مرجانی

نیوآ نسبت به کاهش اثرات منفی بر محیط زیست از جمله صخره های مرجانی - یکی از متنوع ترین اکوسیستم های دریایی- متعهد است. تقریباً یک چهارم تمام گونه های اقیانوسی به این صخره ها وابسته هستند. امروز کاملاً مشخص است که بقای صخره های مرجانی در سرتاسر جهان با عوامل مختلفی تهدید می شود. عوامل دخیل در نابودی صخره های مرجانی پیچیده و گسترده هستند. دو علت اصلی، نابهنجاری های آب و هوایی و شرایط جوی افراطی مرتبط با تغییرات جهانی آب و هوایی هستند. عوامل محلی مثل آلودگی اراضی ناشی از توسعه ساحلی و کشاورزی، اقدامات ماهیگیری ناپایدار و افزایش گونه های تهاجمی و آسیب زننده به مرجان ها نیز نقش کلیدی دارند. 

بر اساس مطالعات اخیر که صخره های مرجانی را در شرایط آزمایشگاهی بررسی کردند، فیلترهای فرابنفش خاص – اساساً اکسی‌بنزون (بنزوفنون-3) و اکتینوکسات (اتیل هکسیل متوکسی سینامات) – مشکوک به اثرگذاری در زمینه تسریع بی رنگ کردن مرجانی هستند. محصولات حاوی فیلترهای فرابنفش شیمیایی محافظ آفتاب از سال 2021 در هاوایی ممنوع خواهند شد.

ما هرگز از اکسی‌بنزون در محصولات ضدآفتاب اروپایی نیوآی خودمان استفاده نکرده ایم زیرا این فیلتر فرابنفش، استانداردهای بالای ما برای محصولات ضدآفتاب را ندارد. اکتینوکسات نیز از سال 2016 از تمامی محصولات ضدآفتاب اروپایی نیوآ حذف شده است. بدین ترتیب تمام محصولات ضدآفتاب اروپایی نیوآ لایحه صخره های مرجانی هاوایی را قبل از تصویب آن در سال 2018 رعایت کرده بودند.

نیوآ تنها از فیلترهای فرابنفشی استفاده می‌کند که توسط سازمان های مقرراتی مربوطه برای مشتریان و محیط زیست ایمن در نظر گرفته شده اند. ما اثرات احتمالی عناصر مختلف خود بر محیط زیست را همواره ارزیابی می کنیم. عناصر جدید باید استانداردهای سختگیرانه ما را داشته باشند و اگر دانش علمی روز و ارزیابی های آتی خطر زیست محیطی در ارتباط با محصولات ما مشخص کند برای محیط زیست مضر هستند از آن عناصر استفاده نخواهیم کرد. 

با این حال، تحقیقات مربوط به فیلترهای فرابنفش و اثرات زیست محیطی آنها همچنان در مراحل اولیه خود قرار دارد، تاکنون اساساً در آزمایشگاه ها انجام شده است. در نتیجه هنوز هیچ قطعیت علمی درباره میزان اثر فیلترهای فرابنفش بر صخره های مرجانی و محیط زیست دریایی در شرایط واقعی زندگی وجود ندارد.

ما با زمانه همگام هستیم و از جدیدترین یافته‌ها برای پیش بردن موفقیت آمیز نوآوری های پایدارتر استفاده می کنیم: در نتیجه، پیوسته نظرات خود را با دانشمندان، متخصصان پایدار و تأمین کنندگان خودمان مبادله می‌کنیم تا بتوانیم سازگاری زیست محیطی محصولات ضدآفتاب نیوآ را ارتقاء دهیم و تضمین کنیم."

 


رنگدانه های نانو دی اکسید تیتانیوم (فیلتر فرابنفش معدنی)

رنگدانه های نانو دی اکسید تیتانیوم چیست؟

دی اکسید تیتانیوم یک ماده معدنی سفید است که بصورت رنگدانه در ضدآفتاب، رنگدارکردن غذاها و حوزه های دیگر استفاده می شود. رنگدانه های نانو این ماده ذراتی بسیار ریز هستند - یک میلیون بار کوچکترین از یک دانه شن هستند. رنگدانه های نانو دی اکسید تیتانیوم به عنوان فیلتر فرابنفش معدنی (یا فیزیکی) در محصولات آرایشی استفاده می شوند. وقتی روی پوست مالیده می شوند، اشعه های فرابنفش را بازتاب و پخش می‌کنند و در محافظت پوست در برابر آفتاب سوختگی، پیرشدن زودهنگام و سرطان پوست کمک می‌کنند.

رنگدانه های نانو دی اکسید تیتانیوم: کارکردها

تصور کنید یک زره دور بدن شماست که پوست شما را از اشعه های فرابنفش محافظت می کند. حال تصور کنید این زره از محافظ‌های بیشمار بسیار ریز تشکیل شده که نامرئی هستند (میلیون ها روکش سفید و نرم روی پوست شما ایجاد شده است). عملکرد رنگدانه های نانو دی اکسید تیتانیوم اینطور است. آنها مثل یک زره درخشان اشعه های فرابفنش را قبل از اینکه بتوانند به پوست و DNA سلول های پوستی آسیب بزنند بازتاب می‌کنند. آنها به عنوان فیلتر فرابنفش معدنی در محافظت علیه اثرات مضر مثل آفتاب سوختگی و نیز خطرات بلندمدت مثل سرطان پوست عمل می‌کنند و به سالم ماندن و حفظ زیبایی طبیعی پوست‌تان کمک می‌کنند.

نیوآ چطور از دی اکسید تیتانیوم استفاده می کند

نیوآ یک ترکیب خوش توازن از فیلترهای فرابنفش را برای هر محصول مربوطه و موقعیت های کاربری و نیازهای مختلف انتخاب کرده است. در نتیجه، نیوآ از دی اکسید تیتانیوم در ترکیب با فیلترهای فرابنفش ارگانیک (یا شیمیایی) و در برخی از محصولات ضدآفتاب خود استفاده می کند. ما بدین صورت، می‌‌توانیم بهترین های جهان را به شما عرضه کنیم: محافظت مطمئن در برابر اشعه های UVA و UVB در محصولات ضدآفتاب که استفاده از آنها نسبت به محصولاتی که تنها فیلترهای فرابنفش معدنی دارند آسانتر است و حس واقعاً خوبی رو پوست دارد و در برابر آب مقاوم است (در نتیجه: هرگز فراموش نکنید بعد از هر بار شیرجه زدن در آب دوباره از آن استفاده کنید!).

مسائل احتمالی

برخی از سازمان‌های محافظت از مشتریان مکرراً ادعا کرده اند که مواد نانو – که رنگدانه های نانو نیز بخشی از آنها هستند – ممکن است از پوست عبور کنند و باعث آسیب شوند. ما باور داریم که تمام ملاحظات بهداشتی و مسائل احتمالی را باید جدی گرفت. با این حال، این ادعاها به دی اکسید تیتانیوم، تنها رنگدانه های نانویی که در محصولات ضدآفتاب خودمان استفاده می کنیم، مربوط نمی شود. بسیاری از مطالعات جامع به این نتیجه رسیدند که وقتی از ضدآفتاب استفاده می کنید، این عناصر از سد پوست عبور نمی کنند. سازمان دولتی مستقل مثل کمیته علمی کمیسیون اروپایی برای ایمنی مشتری (SCCS)، مؤسسه فدرال آلمان برای ارزیابی خطر و برنامه NANODERM (نانودرم) اتحادیه اروپا همگی به این نتیجه رسیده اند که رنگدانه های نانو در محصولات آرایشی و بهداشتی هیچ آسیبی به پوست سالم نمی زنند. تحقیق NANODERM همچنین به این نتیجه رسید که این ذرات بسیار ریز به لایه های عمیق تر پوست نفوذ نمی کنند. در نتیجه، وارد بدن نمی شوند و هیچ تهدیدی برای سلامتی شما ندارند. در عوض: از شما در برابر آسیب سلول پوستی و سرطان پوست محافظت می کنند. به همین دلیل باید بخوبی مراقب باشید و وقتی در معرض آفتاب هستید از ضدآفتاب استفاده کنید. "

 

پارابن ها

پارابن چیست؟

پارابن ها محصولات آرایشی بهداشتی را تازه نگه می دارند تا بتوانید ایمن و بدون خطر از آنها استفاده کنید. حتی اگر فراموش کردید درپوش کرم صورت خود را در حمام بگذارید یا ضدآفتاب شما در حوله ساحلی تان خیلی گرم شده است. بسیاری از محصولات بهداشتی - مخصوصاً محصولات حاوی آب - بعد از بازشدن بدون پارابن سریعاً خراب می‌شوند. پارابن این امنیت را به شما می‌دهد که لوسیون بدن، کرم صورت یا سایر محصولات محبوب شما مثل روز اولی که درب آنها را باز کرده اید تازه بماند.

پارابن‌ها: کارکرد و ایمنی


پارابن‌ها، نگهدارنده هستند. آنها تضمین می کنند محصولات مراقبت از پوست، مخصوصاً محصولات حاوی آب زیاد، با مبارزه علیه میکروب ها و قارچها در مدت طولانی تازه بمانند. پارابن‌‌ها بصورت مصنوعی تولید یا در عناصر طبیعی مثل هویج، خیار، زیتون و سایر موارد موجود است. پارابن، که مؤثر و بسیار قابل تحمل است بیش از 80 سال است برای نگهداری محصولات بهداشتی، لوازم خانگی، دارویی و غذاها استفاده می شود. چندین دهه درباره پارابن بصورت گسترده تحقیق شده است. در واقع، در میان نگهدارنده‌ها بیشترین تحقیقات روی آنها انجام شده است. نتایج: هم کمیسیون اروپایی و هم کمیسیون مستقل ارزیابی آمریکایی (مرور عناصر بهداشتی / CIR) موافق هستند که پارابن ها ایمن هستند.

نیوآ چطور از پارابن استفاده می کند

فعلاً پارابن ایمن ترین و ظریف ترین نگهدارنده‌ای است که می توانیم استفاده کنیم. با این حال، پیوسته برای یافتن بهترین، مؤثرترین و سالمترین روشها به منظور ایمن نگهداشتن محصولات خودمان، محیط زیست و شما تحقیق می‌کنیم. نیوآ تنها در حدود 20 درصد از محصولات خود از پارابن استفاده می کند - حدود 80 درصد بدون پارابن هستند. مثلاً کرم نیوآ کلاسیک: فرمول روغنی آن بدون نگهدارنده آن را تازه نگه می دارد. تمام محصولات کودکان ما نیز بدون پارابن هستند. چند محصول دارای پارابن شامل کرم صورت، ضدآفتاب و لوسیون بدن می شود. نگهدارنده به این محصولات اضافه کردیم تا مطمئن شویم وقتی از آنها استفاده می کنید تازه بمانند. 

مسائل احتمالی

مطالعات بیشتری درباره پارابن ها نسبت به سایر نگهدارنده ها انجام شده است. نتیجه اینکه: پارابن ها متنوع، مؤثر و استفاده آنها ایمن است، و واکنش های آلرژیک کم تا صفر ایجاد می کنند. برخی افراد مسائلی مطرح کرده اند که پارابن ها ممکن است در بدن جمع شوند و بر هورمون ها یا سلامتی کلی ما در بلندمدت اثر بگذارند. با این حال، مطالعات دیگر ثابت کرده اند که پارابن ها بسیار سریع در بدن شکسته و بی اثر می شوند. به همین دلیل کمیسیون اروپایی و مؤسسه مرور عناصر بهداشتی آمریکایی هر دو به این نتیجه رسیده اند که پارابن ها هیچ اثر منفی بر سلامت ما ندارند. 

تیم متخصصان نیوآ نیز تأیید می‌کند که پارابن ها برای انسان ایمن است و ما به همین دلیل همچنان در برخی محصولات از آنها استفاده می‌کنیم. اما هدف ما این است که محصولات ما برای همه، از جمله افراد دارای ناتوانی نسبت به پارابن، ایمن و خوب باشد. به همین دلیل سایر نگهدارنده های همین اندازه ایمن و ظریف را جستجو می کنیم. چندین سیستم جایگزین نگهدارنده پیدا کرده ایم و محصولاتی را برای افرادی که نسبت به پارابن حساس هستند یا صرفاً دوست دارند محصولاتشان پارابن نداشته باشد، تولید کرده ایم."

 


ترکیب‌های PEG

ترکیب‌های PEG چیست؟

PEG مخفف پلی اتیلن گلیکول است. ترکیب‌های PEG از امتیازات دنیای بهداشتی هستند: آنها به عنوان امولسیون کننده، مواد چسبنده، تثبیت کننده و نرم کننده عمل می‌کنند

ترکیب‌های PEG: کارکردها

ترکیب‌های PEG می‌توانند چندین کارکرد را همزمان اجرا دهند. آنها به عنوان امولسیون کننده تضمین می‌کنند که روغن و آب ترکیب شوند و لوسیون و کرم‌های خوب و نرمی را شکل دهند. آنها باعث می‌شوند روغن‌ها در محصولات دارای آب حل شوند. آنها در شامپوها و ژل‌های دوش به ایجاد کف‌های انعطاف‌ پذير کمک می‌کنند. ترکیب‌های PEG به عنوان نرم کننده پوست را نرم و مرطوب می‌کنند. برخی از این چندکاره ها اثر پاکسازی نیز دارند. ترکیب‌های PEG علاوه بر صنعت بهداشتی در زمینه‌های داروسازی و پزشکی نیز استفاده می شوند.

نیوآ چطور از ترکیب‌های PEG استفاده می کند

نیوآ در کرم، لوسیون، ژل‌های دوش، شامپوها و اسانس های حمام از ترکیب‌های PEG استفاده می کند. نه تنها چندین کارکرد دارند، بلکه بسیار با پوست سازگار هستند و ثابت نشده که باعث آلرژی می شوند. 

مسائل احتمالی

ادعاهایی مطرح شده مبنی بر اینکه ترکیب‌های PEG ممکن است از پوست عبور کنند و وارد بدن شوند و عناصر مضر احتمالی دیگری را با خود حمل کنند. حقیقت این است: ترکیب‌های PEG بسیار مختلفی وجود دارد و همگی به روش یکسانی عمل نمی‌کنند. برخی از ترکیب‌ها واقعاً پوست را نفوذپذيرتر می‌کنند – و قرار است همین کار را بکنند، چون در ضمادهای پزشکی استفاده می شوند. بقیه از مانع پوست عبور نمی‌کنند. اینکه ترکیب‌های PEG بر نفوذپذیری پوست اثر می‌گذارند نیز به غلظت آنها و سایر عناصری استفاده شده در فرمول محصول بستگی دارد. نیوآ که نسبت به استفاده از عناصر ایمن و ضروری متعهد است ترکیبات محصولات را بسیار بادقت انتخاب می کند. ما همچنین میزان غلظت را آنقدر پایین نگه می‌داریم که استفاده ایمن تضمین شود. برای هر فرمول جدید دوره آزمایشی طولانی وجود دارد که در طول آن دقیق بررسی می‌کنیم هر محصول سوزش و آلرژی ایجاد نکند یا اثرات ناخواسته دیگری به وجود نیاید.

 

سیلیکون ها

سیلیکون چیست؟

سیلیکون ها ترکیبات شیمیایی هستند که بسیار نرم و سیال هستند. روغن‌های سیلیکونی به محصولات مراقبت از پوست بافتی خوشایند می‌دهند و استفاده از آنها را آسان می‌کنند.

سیلیکون ها: کارکردها و ایمنی

سیلیکون ها ""نرم کننده""های دنیای محصولات بهداشتی هستند: لوسیون و کرم های صورت بدون آنها سفت‌تر خواهند بود و حس کمتر خوشایندی روی پوست خواهند داشت. از منظر شیمیایی، سیلیکون ها گروهی از ترکیبات حاوی زنجیره هایی هستند که از اتم‌های سیلیکونی و اکسیژنی در ترکیب با عناصر دیگر ساخته شده اند. آنها می‌توانند دماهای بسیار بالا را تحمل کنند، براحتی با مواد دیگر واکنش نشان نمی‌دهند و با پوست سازگار هستند.

استفاده از سیلیکون ها در غذاها نیز ایمن است – شاید كفگير سیلیکونی یا پخت افزار ساخته شده از سیلیکون نیز داشته باشید. سیلیکون های استفاده شده در محصولات بهداشتی روغن های سیلیکونی هستند: مایع شفاف و بی بویی که باعث می شود لوسیون ها، کرم ها و سایر محصولات بافت نرم و ابریشمی داشته باشند.

نیوآ چطور از سیلیکون ها استفاده می کند

نیوآ تقریباً از 30 سیلیکون مختلف استفاده می کند، و حدود 20 درصد محصولات ما در سرتاسر جهان، اساساً محصولات بدون آبکشی مثل لوسیون و کرم صورت یا دئودورانت ها حاوی سیلیکون هستند. چرا تنوع سیلیکون ها اینقدر زیاد است؟ چون هر یک از آنها اثر خاصی دارد و ما نیز مراقب هستیم تنها عناصری که مزیت قابل توجهی برای پوست شما دارند استفاده شوند. وجود روغن های سیلیکونی در لوسیون ها و کرم ها باعث می شود محصول استفاده از محصول خوشایند باشد و پوست شما حس نرمی ابریشم مانندی داشته باشد. سیلیکون ها در مراقبت از مو مانع برق ساکن و فرفرى شدن می شوند و مو را نرم و منعطف می کنند. استفاده از سیلیکون ها در دئودورانت ها تضمین می کند که عناصر فعال ضدتعریق بصورت مساوی توزیع شود و هیچ چیز قلنبه‌ نشود.

نکته عالی درباره سیلیکون ها این است که ‌نه تنها چندمزیتی هستند بلکه ایمن و سازگار با پوست هستند. حتی بیشتر از برخی روغن‌های طبیعی! وقتی روغن‌های طبیعی با اکسیژن واکنش نشان می‌دهند، محصولات بدست آمده ممکن است باعث سوزش پوست یا ایجاد آلرژی شود. از سوی دیگر، روغن‌های سیلیکونی، به ندرت باعث آلرژی می شوند و براحتی اکسایش نمی شوند. علاوه بر سیالیت عالی آنها، باعث می شود برای پوست سازگار و برای استفاده در محصولات بهداشتی آیده آل باشند. اما آیا وجود سیلیکون در محصولات مراقبت از مو برای مو ضرر دارد؟ هیچ مطالعات سیستماتیکی ثابت نکرده که سیلیکون ها برای مو ضرر دارند. فرمول های مراقبت از مو نیوآ براحتی شسته می شوند و به مو اجازه می دهند با تمام شکوه خودش بدرخشد. همچنین شامپوها و حالت دهنده های بدون سیلیکون نیز ارائه می دهیم تا خودتان محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مسائل احتمالی

ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه روغن های سیلیکونی موجود در محصولات بهداشتی ممکن است به محیط زیست آسیب بزنند. سیلیکون موجود در شامپوها، حالت‌دهنده ها و سایر محصولات با شسته شدن از لوله آب بیرون می روند و در فاضلاب جمع می شوند. سیلیکون ها بسیار ثابت هستند و در نتیجه براحتی استحاله نمی شوند. از آنجایی که تقریباً در آب حل نشدنى و غیرسمی هستند، می توانیم به این نتیجه برسیم که خطری برای محیط زیست ندارند. اخیراً سیلیکون های دوره ای از سوی اداره مواد شیمیایی اروپا دارای پتانسیل آسیب زدن به محیط زیست شناخته شده اند، اگرچه سازمان های دیگر مثلاً در آمریکا و کانادا آنها را ایمن می دانند. نباید سیلیکون های دوره ای (مثل D5 و D6) را با سایر سیلیکون ها که در این گروه قرار نمی گیرند و برای محیط زیست ایمن هستند اشتباه گرفت، زیرا اینها نه زیست انباشته می شوند و نه بر اساس دانش فعلی بشر برای موجودات زنده سمی هستند.

ما پیشرفت های مقرراتی آینده و نیز تحقیقات علمی درباره سیلیکون های دوره ای را با دقت نظارت می کنیم تا بتوانیم پیوسته معیارهای خودمان برای بهسازی محصولات مان را بررسی و آماده کنیم و بهترین عملکرد ممکن را برای مشتریان و محیط زیست ارائه کنیم."

 


امضاء

almond-nuts-closeup

روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین چیست؟

روغن بادام شیرین از هسته بادام رسیده سرمادیده – میوه شیرین پوست کننده درخت بادام بدست می‌آید و سپس تصفیه می‌شود. چند قرن است این روغن طلایی دارای رایحه ملایم و شیرین و معطر در داروسازی و مراقبت از پوست استفاده شده است. 
چه ویژگی خیلی خاصی در روغن بادام شیرین وجود دارد؟

بادام نه تنها خوشمزه، مغذی و بسیار سالم است، روغن بدست آمده از آن نیز برای تمام انواع پوست، مخصوصاً پوست حساس و خشک بسیار قابل تحمل است. مقادیر زیادی از اسیدهای چرب غیراشباع (90 درصد) دارد. و همچنین 20 تا 30 درصد اسید لينولئيک دارد، ماده ای که بصورت طبیعی در پوست انسان موجود است. مکاتب چین باستان، یونانی-ایرانی و آيور ودا از روغن بادام شیرین استفاده می کردند.
نیوآ چطور از روغن بادام شیرین استفاده می کند

نیوآ از روغن بادام شیرین تصفیه شده و سرمادیده در محصولات مراقبت از پوست متنوعی استفاده می کند. همه روغن های بادام ما دارای منبع طبیعی و بالاترین کیفیت هستند. ما از 1000 کیلو مغز بادام پوست کنده حدوداً 400 لیتر روغن بادام شیرین بدست می آوریم. آنچه از مغز باقی می ماند نوعی سبوس بادام است که در لایه بردارها و ماسک های صورت و بدن استفاده می شود. 

 

white-powder-close-up

کرآتین

کرآتین چیست؟

کرآتین یک ترکیب ارگانیک است که در جگر، کلیه و پانکراس تولید می‌شود. نقش مهمی در تأمین انرژی اعضای ما دارد و مثل باتری عمل می‌کند که انرژی را محدود، منتقل و رها می‌کند.

کرآتین چه ویژگی خیلی خاصی دارد؟


کرآتین، که بصورت طبیعی در پوست موجود است، به عنوان مخزن انرژی عمل می کند. 

سرعت تولید کرآتین بدن ما با پیرشدن آهسته می شود. نیوآ توانسته ثابت کند که کرآتین با فرمول های ما براحتی وارد پوست می شود و در نتیجه به حفظ مقادیر بالای این ماده پوست کمک می کند. 

نیوآ چطور از کرآتین استفاده می کند

نیوآ از کرآتین همراه با عناصر دیگر مثل کوآنزیم Q10 در محصولات Q10 Plus استفاده می کند و در سایر محصولات نیز وقتی شرایط پوست نیاز به این منبع انرژی را ایجاب کند از کرآتین استفاده می کند. 

 


cream-jar-closeup

یوسریت

یوسریت چیست؟

یوسریت به نوعی اساس لوازم آرایشی مدرن و کل برند نیوآ می‌باشد. امولسیون کننده که بیش از یک قرن پیش کشف شده یکی از عناصر اصلی کرم نمادین نیوآ می‌باشد. یوسریت ترکیب بخشهای روغنی و آبکی محصولات آرایشی را ممکن می‌سازد و به عنوان پیوند عناصر روغنی و آبکی عمل می‌کند. یوسریت ماده مستخرج طبیعی است و از موم پشم درست شده است.

یوسریت چه ویژگی خیلی خاصی دارد؟

اغلب محصولات بهداشتی از بخشهای روغنی و آبکی تشکیل شده اند. ترکیب کردن آنها در بافتی نرم، خانه ای و ثابت یکی از بزرگترین چالش‌های صعنت محصولات بهداشتی است. بسیاری از امولسیون کننده های اولیه تنها روغن و آب را تا وقتی که دما تغییر نمی کند کنار هم حفظ می کنند. به همین دلیل کشف یوسریت یکی از نقاط عطف بهسازی مراقبت از پوست بوده است. یوسریت (""موم زیبا"") که از چربی تصفیه شده پشم درست شده کیفیت امولسیون را حتی در شرایط جوی بسیار شدید نیز ثابت نگه می دارد. 

نیوآ چطور از یوسریت استفاده می کند

یوسریت برای نیوآ بصورت مضاعف خاص است. نه تنها یک امولسیون کننده مؤثر است بلکه عنصر کلیدی کرم نمادین نیوآ می باشد. در واقع، کشف یوسریت در اوایل قرن 20 بود که به مخترعات کرم نیوآ یعنی اسکار تروپلویتز، دکتر پائول گرسون اونا و ایساک لیفشوتز اجازه داد کرم پوست سفیدبرفی و ثابت خودشان را تولید کنند. این محصول جدید انقلابی در دنیای محصولات بهداشتی ایجاد کرد. کرم نیوآ در بیش از 100 سال پیش بسیار مدرن بوده و همچنان یک نماد شناخته شده است. مراقبت از پوست مؤثری را ارائه می کند و از پوست در برابر خشک شدن محافظت می کند. کرم نیوآ، که سازگاری بسیار خوبی دارد، برای همه انواع پوست حتی پوست حساس نیز مناسب است. کرم نیوآ، به عنوان یکی از اولین کرم‌هایی که دماهای بالا و پایین را تحمل می کند، را می توان به اقصی نقاط جهان ارسال کرد. نیوآ موفقیت جهانی بدست آورده و برند شماره 1 و برتر جهان در زمینه مراقبت از پوست است*.

*منبع: شرکت با مسئولیت محدود و بین المللی یورومونیتور؛ نیوآ برند مادر مقوله های مراقبت از بدن، مراقبت از صورت و مراقبت از دست است؛ در قالب مقادیر خرده فروشی، 2018

 

نیوآ q10

Q10

Q10 چیست؟

كوانزيم‌ Q10 مولکولی است که بدن ما تولید می‌کند. برای متابولیسم انرژی سلول های ما حیاتی است. به عنوان انرژی دهنده به رشد سلولها، سالم ماندن و بازسازی آنها کمک می‌کند. Q10 همچنین آنتی اکسیدانی قوی است که با رادیکال های آزاد مبارزه می‌کند، مولکول های بسیار واکنشی که در سطوح بسیاری از جمله DNA، پروتئین و لیپید به سلول ها آسیب می‌زنند.

Q10 چه ویژگی خیلی خاصی دارد؟


Q10 تقویت کننده قدرت بدن است. اکثر انرژی بدن ما با کمک این کوآنزیم تولید می شود. Q10 برای اعضایی که به انرژی زیادی نیاز دارند از جمله پوست، بزرگترین عضو بدن، بسیار حیاتی است. پوست سالم و جوان نسبت به پوست پیرتر بصورت پیوسته و آسانتر بازسازی می شود و برای انجام این کار به Q10 نیاز دارد.

مقادیر Q10 در سلول های پوستی ما با پیرشدن پوست ما بسرعت کاهش می یابد. عوامل دیگری مثل اضطراب، داروهای خاص و اشعه فرابنفش هم هستند که مقدار Q10 را کم می کنند. غذاهایی مثل گوشت، تخم مرغ، ماهی، آجیل، سیب زمینی، کلم بروکلی و اسفناج منابع غنی Q10 هستند. استفاده موضعی از فرمولاسیون مناسب بهداشتی حاوی کوآنزیم Q10 خود پوست بصورت حتمی مخزن Q10 پوست را دوباره پر می کند. از سوخت و ساز انرژی سلول های پوستی حمایت می کند و تعداد رادیکال های آزاد را کاهش می دهد.

نیوآ چطور از Q10 استفاده می کند

نیوآ چند دهه در زمینه تحقیقات Q10 پیشگام بوده است. ما در دهه 1990 کیو10 را در بازار محصولات ارزان قیمت عرضه کردیم و از آن زمان فرمولاسیون آن را پیوسته ارتقاء داده ایم. محصولات حاوی Q10 ما Q10 باکیفیتی دارند و فرمولهای بهسازی شده ما دسترسی آن برای پوست را بهتر ساخته است. ما پیوسته مطالعات و تحقیقات گسترده انجام می دهیم تا محصولات Q10 خود را بهسازی کنیم و عناصر سازگار مثل کرآتین یا آنتی اکسیدن قوی یعنی ویتامین ث را بسته به شرایط پوستی که محصول برای آن ساخته شده اضافه کنیم.

 


عملکردها

عناصر فعال

چندین عنصر فعال در محصولات ضدآفتاب نیوآ استفاده می شود. برای مثال، پنتنول نوعی ویتامین ب است بدن نمی تواند خودش تولید کند و مشخص شده از بازسازی و آبرسانی پوست پشتیبانی می کند.
رنگدانه های آرایشی

محصولات منتخب ضدآفتاب کودکان نیوآ حاوی رنگ دهنده هستند تا استفاده از محصولات ضدآفتاب جذاب تر شود و کودکان از سن پایین ارتباط جذابی با محصولات ضدآفتاب برقرار کنند.
نرم کننده ها

نرم کننده ها مثل بوتیلن گلیکول دیکاپریلات/دیکاپرات یا دی بوتیل آدیپات، روغن یا مشتقات روغنی هستند که برای حفظ حس نرمی و صافی پوست استفاده می شوند.
امولسيون‌ كننده‌ ها

محصولات ضدآفتاب نیوآ از امولسيون‌ كننده‌ هایی مثل سدیم استئارول گلوتامات برای پخش کردن قطرات ریز روغن در آب، مثل شیری که در یخچال قرار دارد، استفاده می کند تا بتوانند محصولی ارائه کنند که استفاده از آن برای پوست خوشایند باشد.
تشکیل دهنده های لایه

تشکیل دهنده های لایه مثل VP/هگزادیسین کوپلیمر برای این استفاده می شوند که محصولات ضدآفتاب همواره لایه ضدآب روی پوست تشکیل دهند، زیرا وجود این ویژگی در محصولات محافظتی UVA و UVB و بسیار مقاوم در برابر آب حیاتی است.
رایحه

رایحه برای ایجاد بوی نمادین و محبوب نیوآ استفاده می شود تا حس یک روز آفتابی زیبا در ساحل را در شما بیدار کند.

مرطوب کننده ها / حلال ها

مرطوب کننده هایی مثل گليسيرين‌ عناصری هستند که برای عقب انداختن کاهش رطوبت در محصولات بهداشتی استفاده می شوند. حلال ها، مایعاتی هستند که برای حل کردن عناصر جامد در فرمول مربوطه استفاده می شوند."

 


عوامل خنثی کننده

عوامل خنثی کننده مثل سديم‌ هیدروکسید یا اسید سیتریک برای تنظیم کردن مقدار pH فرمول های ما استفاده می شوند.
پودرها

پودرها مثل دی نشاسته فسفات یا سیلیکا در جذب روغن روی پوست کمک می کنند که باعث می شود حس خوشایندی در پوست ایجاد شود.
نگهدارنده ها

نگهدارنده ها، مانع رشد میکروبی می شوند یا آن را به تأخیر می اندازند در نتیجه از فاسد شدن محصولات محافظ آفتاب جلوگیری می کنند.
عوامل محرکه

عوامل محرکه مثل بوتان، ایزوبوتان یا پروپان به فرمول‌های ما کمک می کنند از بسته بندی معاف باشند.
تغییردهنده های روانه‌ شناختی

تغییردهنده های روانه‌ شناختی مثل میکروکریستالین سلولز یا صمغ زانتان برای تغییردادن چسبندگی امولسیون استفاده می شوند و ایجاد انواع مختلف فرمول ها مثل لوسیون ها و اسپری ها را برای ما ممکن می سازند.
تثبیت کننده ها

تثبیت کننده ها به حفظ عملکرد و فعالیت عناصر دیگر موجود در محصولات ضدآفتاب کمک می کنند.
فیلترهای فرابنفش

محصولات ضدآفتاب بخاطر داشتن فیلترهای فرابنفش از پوست در برابر اشعه های مضر فرابنفش محافظت می‌کنند. فیلترهای فرابنفش معدنی مثل دی اکسید تیتانیوم اشعه های خورشید را بازتاب می کنند درحالیکه فیلترهای فرابنفش مثل متوکسی دی بنزویل متان (فیلتر UVA ارگانیک) و اسید سولفونیک فنیل بنزیمیدازول (فیلتر UVB  ارگانیک) آنها را جذب می‌کنند."